۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۲۱
کد خبر: 82325503
T T
۰ نفر
عزاداری كاروان نیروهای مسلح دارالعباده یزد به مناسبت دهه پایانی ماه صفر

یزد - ایرنا - كاروانی از نیروهای مسلح دارالعباده یزد روز دوشنبه بمناسبت دهه پایانی ماه صفر و سالروز رحلت حضرت محمد (ص)در خیابان های این شهر به عزاداری پرداختند.

به گزارش ایرنا ، این مراسم معنوی همه ساله بر اساس یك سنت معمول همزمان با دهه پایانی ماه صفر و در سالروز رحلت جانگذار پیامبر اكرم (ص) و سبط اكبرش حضرت امام حسن و همچنین در آستانه شهادت حضرت امام رضا (ع) با حضور نیروهای انتظامی ، سپاه پاسداران و ارتش برگزار می شود.
اعضای كاروان بزرگ عزاداران حسینی نیروهای مسلح استان یزد ابتدا در صفوف منظم در میدان آزادی یزد تجمع كردند و سپس در خیابان های فرخی ، میدان شهید بهشتی (ره) و خیابان امام خمینی (ره) به عزاداری و سوگواری پرداختند .
آنها سپس با حضور در كنار قبور مطهر شهدای گمنام مدفون در چهار راه شهدا و حسینیه امیرچقماق به سوگواری و عزاداری در رثای رحلت جانسوز نبی مكرم اسلام (ص) و امام حسن (ع) اقدام كردند.
همچنین ادامه مراسم در مسجد امیرچقماق با سخنرانی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد سردار اكبر فتوحی در خصوص انقلاب و انقلابی گری و نقش مردم در تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی انجام گرفت.
در ادامه امام جمعه محمد آباد یزد در سخنانی با تسلیت دهه پایانی ماه صفر در خصوص مصائب و فضائل و مناقب پیامبر اكرم (ص) و امام حسن و امام رضا (ع) به ایراد سخن پرداخت.
این مراسم هر سال با استقبال نیروهای مختلف مسلح استان و مسئولان اجرایی و نظامی یزد برگزار می شود.
7536/ 5054 خبرنگار:كاظم سبحان زاده**انتشار: بهنام احمدی *
irnayazdd@