۲۸ آبان ۱۳۹۵، ۱۵:۱۵
کد خبر: 82313445
T T
۰ نفر
امامان جمعه: دشمنان از ظرفیت عظیم اربعین هراس دارند

استانها-ایرنا- امامان جمعه سراسركشور درخطبه های این هفته به حضور پرشور مسلمانان جهان در راهپیمایی و همایش بزرگ اربعین اشاره و تاكید كردند: دشمنان از این ظرفیت عظیم اربعین به شدت در هراس هستند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر كشور، نمایندگان ولی فقیه در استانها و امامان جمعه اربعین را بزرگترین گردهمایی مسلمانان عالم و جهان عنوان و اظهارداشتند: همایش راهپیمایی اربعین سال جاری ظاهرا به نحو دیگری رقم خواهد خورد و یك میلیون و 400 هزار نفر از ایران برای شركت در راهپیمایی عظیم اربعین حضور یافته اند.
آنان تصریح كردند: اربعین حسینی جهل و ضلالت را از میان برده و برای مسلمانان قدرت و ظرفیت های بسیاری ایجاد كرده و زمینه ساز ظهور حضرت ولیعصر(عج) است، از این رو رسانه های معاند حضور میلیونی مردم در پیاده روی بزرگ اربعین را به شدت سانسور می كنند.
امامان جمعه همچنین با اشاره به فرمایش های رهبر فرزانه انقلاب در رابطه با انتخابات آمریكا مبنی بر این كه جمهوری اسلامی ایران هیچ قضاوتی در این باره ندارد، تصریح كردند: تمدید تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران با اجماع نمایندگان هر دو حزب آمریكا، درستی موضع گیری رهبر انقلاب و ملت ایران را به خوبی نشان داده و دشمنی آمریكایی ها با ملت ایران را به اثبات رسانده است.
آنان در بخش دیگری از سخنان خود اظهاركردند: رهبرمعظم انقلاب دردیدار مردم اصفهان مهمترین نیاز برای نخبگان و مسئولان كشور را بصیرت سیاسی عنوان كردند و فرمودند كه بسیاری از مردم از بصیرت سیاسی برخوردارند.
آنان همچنین با اشاره به پنجم آذرماه سالروز تشكیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) و 29 آبان آغاز هفته بسیج گفتند: بسیج بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است و آن چیزی كه بسیج را در بین مردم و جامعه مقدس و خوشنام كرده اخلاص، فداكاری در تمامی صحنه ها و ولایت مداری آن است.
امامان جمعه در ادامه با اشاره به كشتار عزاداران مظلوم امام حسین(ع) در نیجریه توسط ارتش مزدور این كشور، خاطرنشان كردند: آل سعود خبیث و دست نشانده های مزدور آنها در منطقه و هر حاكم ظالمی در طول تاریخ كه به دنبال خاموش كردن نور اباعبدالله الحسین(ع) بوده، هیچگاه نتوانسته اند این كار را انجام دهند و در اهداف شوم خود ناكام مانده اند.
آنان همچنین به وقایع روزهای پایانی ماه صفر كه رحلت جانگداز رسول مكرم اسلام (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام هشتم امام رضا (ع) است اشاره كردند.

**كرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمان از عشق به امام حسین (ع) در دل مسلمانان به عنوان نعمتی بزرگ یاد كرد و گفت: باید قدر این نعمات را بدانیم.
به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری در خطبه های نمازجمعه كرمان در مصلی امام علی (ع) به حضور پرشور مسلمانان جهان در راهپیمایی و همایش بزرگ اربعین اشاره كرد و افزود: اربعین بزرگترین گردهمایی مسلمانان عالم و جهان است.
وی بیان كرد: همایش راهپیمایی اربعین سال جاری ظاهرا به نحو دیگری رقم خواهد خورد و یك میلیون و 400 هزار نفر از ایران برای شركت در راهپیمایی عظیم اربعین حضور یافته اند.
نماینده ولی فقیه در استان كرمان همچنین گفت: شنبه 29 آبان آغاز هفته بسیج است و اهمیت بسیج برای همه ما روشن است.
وی به فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد بسیج اشاره كرد و افزود: امام فرمودند بسیج لشكر مخلص خداست.
وی در بخش دیگری از سخنانش به وقایع روزهای پایانی ماه صفر اشاره كرد و گفت: رحلت جانگداز رسول مكرم اسلام (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام هشتم امام رضا (ع) از جمله این وقایع است.

** كرج
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه كرج با تشكر و قدردانی از حضور پرشور مردم در استقبال ازسفر رییس جمهوری اسلامی ایران به البرزگفت: طرح های مفید و موثری دراین سفر به تصویب رسید.
به گزاش ایرنا/ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته كرج افزود: از مسئولان و مردم كه در آیین استقبال از رییس جمهوری حضور پرشورداشتند، تشكر دارم.
وی بیان داشت: طرح هایی كه برای استان البرز مفید است در این سفر تصویب شد و امیدواریم همه آنها اجرایی شود.
نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان گفت: دشمن غافل نبوده و نقشه دائمی می كشد تا بین مردم و اصول و ارزش های آنها فاصله بیندازد چراكه دشمن در تلاش است فرهنگ ایثار و شهادت را از مردم بگیرد.
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: در روایات زیارت امام حسین (ع) با پای پیاده توصیه شده و دارای ثواب فراوانی است و زیارت نامه اربعین نیز نكات دقیقی در دل دارد كه باید مورد توجه قرار گیرد.

** شهركرد
امام جمعه موقت شهركرد گفت: استكبارستیزی از ویژگی های اصلی اربعین حسینی است و هر كدام از گام های پیاده در این مسیر تیری بر قلب مستكبران جهان ست.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد احمدی در خطبه های نماز جمعه شهركرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر، ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم را از ویژگی های اربعین حسینی دانست و تاكید كرد: پیاده روی اربعین حسینی باعث خشم دشمنان و مستكبران عالم است.
وی افزود: مومنان هیچگاه به آمریكا دل نمی بندند و ابرقدرت ها چیزی جز شر و جنایتكاری برای مسلمانان ندارند.

** قم
امام جمعه موقت قم گفت: امروز 25 میلیون لشكر پیاده نظام امام زمان(عج) از سراسر جهان به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در كشور دوست و همسایه، عراق جمع شده اند و دشمنان از این ظرفیت عظیم اربعین به شدت در هراس هستند.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم در ادامه با اشاره به كشتار عزاداران مظلوم امام حسین(ع) در نیجریه توسط ارتش مزدور این كشور، خاطرنشان كرد: آل سعود خبیث و دست نشانده های مزدور آنها در منطقه و هر حاكم ظالمی در طول تاریخ كه به دنبال خاموش كردن نور اباعبدالله الحسین(ع) بوده، هیچگاه نتوانسته اند این كار را انجام دهند و در اهداف شوم خود ناكام مانده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب اسلامی كه روز چهارشنبه هفته جاری برگزار شد، خاطرنشان كرد: ایشان در این دیدار مهمترین نیاز برای نخبگان و مسئولان كشور را بصیرت سیاسی عنوان كردند و فرمودند كه بسیاری از مردم از بصیرت سیاسی برخوردارند.

** ساری
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: اربعین، نماد عشق، دلدادگی و ایمان به پیامبر اكرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت است كه امسال بزرگداشت آن با شكوه بیشتری برای جهانیان به نمایش گذاشته می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته ساری با بیان اینكه تاریخ بشریت اجتماع بیش از 20 میلیونی را به یاد ندارد ، افزود : دلدادگان به امام حسین (ع) بدون وحشت از داعش و سایر دشمنان ، عاشقانه در این اجتماع انبوه شركت كرده اند.
نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری با اشاره به اینكه واقعه سترگ كربلا و قیام خونین سیدالشهدا نه تنها مسلمین بلكه پیروان سایر ادیان را به شگفتی واداشته است ، گفت : بیش از 60 كشور متشكل از مسلمان و غیر مسلمان در این همایش معنوی حضور دارند.

** زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: انتخاب ترامپ كه هیچ گونه تجربه سیاسی در كارنامه خود ندارد به عنوان رئیس جمهوری بهترین ملاك برای شكست آمریكاست.
به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه زاهدان اظهار داشت: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریكا دور از انتظار مردم بود و ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریكا وارد كاخ سفید شد.
امام جمعه زاهدان گفت: بر اساس نظر بسیاری از كارشناسان ترامپ تا كنون هیچ تجربه سیاسی را در كارنامه خود نداشته و فاقد صلاحیت مدیریت یك منطقه سیاسی است.
امام جمعه زاهدان با گرامیداشت هفته بسیج ابراز امیدواری كرد، ملت ایران با داشتن تفكر بسیجی به بالندگی و رشد خود در عرصه های مختلف ادامه دهند.

** سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، بسیج را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ذكر كرد و گفت : آن چیزی كه بسیج را در بین مردم و جامعه مقدس و خوشنام كرده اخلاص، فداكاری در تمامی صحنه ها و ولایت مداری آن است.
به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در نمازجمعه این هفته سمنان با اشاره به دیدار مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب و فرمایش مهم معظم له در این دیدار، خاطرنشان كرد: همانگونه كه امام خامنه ای هم فرمودند نتایج انتخابات آمریكا برای ما مهم نیست و چیز تازه ای هم نیست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی و اجتماع 20 میلیونی مردم ایران و مسلمانان دیگر كشورها روز اربعین در كشور عراق ، گفت: این كه در یك روز حدود 20 میلیون زائر شیعه و سنی از كشورهای مختلف در كنار هم جمع و عزاداری كنند یك سرمایه بزرگ است و ضامن بقای اسلام و جمهوری اسلامی خواهد بود.

** یزد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: افراد و گروهها در برهه كنونی باید با كنارگذاشتن اختلاف های ساده و بازی های رسانه ای، برای رفع مشكلات و از جمله قاچاق و بیكاری، به دولت راهكار ارائه دهند.
به گزارش ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با تبیین تلاشهای آمریكا برای برقراری تحریم های جدید علیه ایران افزود: حتی اگر دشمنان هر روز ما را تحریم كنند باید روحیه انقلابی خود را حفظ كنیم و به خداوند متعال توكل داشته باشیم.

**سنندج
امام جمعه سنندج گفت: بیكاری جوانان از بزرگترین معضلات جامعه كنونی است و باید با همكاری مردم و مسئولان این معضل رفع شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج ضمن تبریك هفته جهانی كارآفرینی افزود: بیكاری می تواند تاثیر بسیار بدی بر جامعه داشته باشد و موجبات فساد و انحراف جوانان را فراهم كند.
وی اظهار كرد: مسئولان ذی ربط باید برای جلوگیری از افزایش آمار بیكاری و به تبع آن جلوگیری از انحراف جوانان، راهكارهای عملی به كار گیرند و نسبت به این امر حساسیت بیشتری نشان دهند.
وی بیان كرد: بی شك اشتغال جوانان، تاثیر بسیار زیادی بر امنیت اجتماعی دارد و جوان ایرانی در صورت فراهم شدن كار، اقدام به تشكیل خانواده می كند و در نتیجه از فساد و كج رویهای اجتماعی كاسته خواهد شد.

**رشت
نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، راهپیمایی عظیم عاشقان سرور و سالار شهیدان را كه به مناسبت این روز برگزار می شود، اجتماع باشكوه عزاداران امام حسین (ع) عنوان كرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت بیان داشت: راهپیمایی روز اربعین، بسیار باشكوه خواهد بود و پیش‌بینی شده كه بیش از 20 میلیون نفر در راهپیمایی این روز شركت كنند.
وی با یادآوری حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیكر مطهر امام راحل عظیم الشأن افزود: این حضورهای باشكوه مردم، بیانگر عشق به ولایت و مبارزه با طاغوت است.

** همدان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: عمل نكردن طرف های آمریكایی به برجام ضرورت متكی شدن به توان داخلی را به تمامی سلایق ثابت كرد.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان اظهاركرد: هم اینك با تایید 200 نماینده سنا، آمریكا دیگر هواپیما به ایران تحویل نمی دهد.
وی اضافه كرد: اقدام آمریكا در بی توجهی به مفاد برجام به تمامی سلایق كشور نشان داد كه باید به خود متكی باشیم چون با چشم امید بستن به دیگران كاری از پیش نمی رود.
وی گفت: اظهار نظر رهبری فرزانه انقلاب در خصوص نتیجه انتخابات آمریكا آب پاكی را بر روی دستان بسیاری ریخت چون ایشان فرمودند ' نه برای رای آوردن فردی جشن می گیریم و نه برای رای نیاوردن كسی عزا می گیریم'.

** اراك
نماینده ولی فقیه در استان مركزی گفت: جانمایه راهبردهای اقتصاد مقاومتی به عنوان سیاست كلان و فرادستی در ترمیم اقتصاد ایران، در اتكا به ظرفیت های داخلی است.
به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نمازجمعه اراك در مصلی بیت المقدس این شهر افزود: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی به طور مستمر اعلام كرده اند كه مسیر توسعه كشور از باروری ظرفیت های داخلی و تكیه بر ظرفیت های خودی نشات می گیرد.
آیت الله دری نجف آبادی در ادامه سخنانش بسیج را مظهر اخلاص، خدمت بی منت و ولایتمداری دانست و عنوان كرد: این نهاد مردمی و انقلابی از بدو تاسیس نقش موثری را در پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس، سازندگی و پیشرفت كشور داشته است.
وی، زیارت اربعین امام حسین (ع) را از مهمترین اعمال مستحبی دانست و گفت: شور و اشتیاق مردم نقاط مختلف جهان به ویژه شیعیان ایران اسلامی در این آیین ستودنی است.

** بوشهر
امام جمعه موقت بوشهر گفت: همایش اربعین با آن عظمت و شكوه خود جهان را متحیر كرده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه بوشهر افزود: حركت اربعین نمایش و اظهار ولایت در جهان ظلمت و نور ولایت است.
وی تصریح كرد: همایش اربعین نورانیت امام حسین (ع)، ولایت علوی و ائمه معصوم (ع) را به جهان ارائه می كند.
دشتی تصریح كرد: ماه محرم و صفر علاوه بر عزاداری یك نوع تبلیغ و حركت نورانی ائمه معصوم به جهانیان است.
وی با اشاره به دهه آخر صفر اظهار كرد: دهه آخر صفر باید مورد توجه باشد و این روزها باید در شان و تراز پیامبر (ص) برگزار شود.
امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج افزود: بسیج به گفته رهبر معظم انقلاب 'یك تفكر است' كه باید این تفكر را در جامعه پرورش و نهادینه كرد.

**اردبیل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا در تهران مصداق احیای لانه جاسوسی آمریكا و نقض استقلال سیاسی و حاكمیت ملی است.
به گزارش ایرنا ، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: آنها برای عادی سازی روابط راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا را در سر دارند تا دوباره لانه جاسوسی آمریكا را در ایران پایه گذاری كنند.
آیت الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود بسیج را شاهكار حضرت امام و جاذبه قدرت روحی آن امام بزرگوار برای استفاده از توان مردمی در حل مشكلات كشور و انقلاب دانست.

** خرم آباد
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت:كنگره اربعین قدرت نمایی امت اسلامی در برابر جبهه استكبار و ظلم و ستم است.
به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سیداحمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد افزود : فلسفه اربعین ،رهایی از جهل و غفلت است.
وی با بیان این كه اربعین روز ملاقات و دیدار قافله مقاومت امام سجاد (ع) و حضرت زینب كبری (س) با قافله شهادت سالار شهیدان امام حسین (ع) است بیان كرد: امام حسین (ع) در راه رهایی بندگان خدا از غفلت و جهالت شهید شدند.
به گفته وی در راهپیمایی اربعین بزرگترین گردهمایی و كنگره بصیرت و عاشورایی شكل می گیرد.

** یاسوج
امام جمعه یاسوج گفت: تعامل، رابطه و سازش با آمریكا به هیچ وجه برطرف كننده مسائل و مشكلات كشور نیست.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: مناظرات 2 كاندیدای دموكرات و جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری اخیر آمریكا نشان داد كه سردمداران این كشور افرادی پلید و دشمن اصلی مسلمانان هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی به شركت حدود 20 میلیون نفر از كشورهای مختلف اسلامی از جمله ایران در این پیاده روی اشاره كرد و اظهار داشت: یكی از پیام‌های اصلی این پیاده روی سازش نكردن مسلمانان با طاغوت‌های زمان و تسلیم نشدن در برابر آمریكا و متحدانش است.
وی، 29 آبان آغاز هفته بسیج را یادآور شد و افزود: امام خمینی (ره) بیانات مهمی در مورد بسیج و جایگاه والای آن مطرح فرموده‌اند كه از مهمترین آنها می‌توان به «بسیج لشكر مخلص خداست» و «بسیج از الطاف الهی به كشور و ملت ایران است» اشاره كرد.

**اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی و برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین در كربلا گفت: هدف این راهپیمایی ، اجرای عدالت و مقابله با ظلم است.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز جمعه اصفهان افزود: در این راهپیمایی، گروه های مختلف مسلمانان اعم از شیعه و اهل سنت ، مسیحیان و زرتشتیان از كشورهای مختلف جهان از جمله اروپا حضور دارند.
امام جمعه موقت اصفهان در بخشی از سخنان خود با اشاره به دیدار جمعی از مردم اصفهان با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت 25 آبان گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب، نكات مهم و خاصی را درباره اصفهان مطرح كردند و از اصفهان به عنوان استان علم، دین و ولایتمداری نامبردند.

**كاشان
نماینده ولی‌ فقیه و امام جمعه كاشان گفت: بر اساس شواهد موجود كشور آمریكا همانند شوروی سابق در حال تجزیه شدن است.
به گزارش ایرنا، ‌آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های نماز جمعه این هفته كاشان اظهار داشت: یك روزنامه رژیم صهیونیستی مدعی شده است كه چهار ایالت آمریكا خواهان جدایی از این كشور هستند و یك پروفسور آمریكایی نیز در مصاحبه ای به بحران عمیق در آمریكا اشاره كرده است.
وی بیان كرد: مركز نمایندگان آمریكا هفته گذشته به طرحی با 419 موافق و یك مخالف رای داد كه بر اساس آن تحریم های آن كشور علیه ایران 10 سال دیگر تمدید شد و این نشان از ادامه دشمنی های آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار اخیر مردم استان اصفهان با رهبر فرزانه انقلاب اشاره كرد و گفت: ایشان در این دیدار مطالب بسیار مهمی فرمودند كه باید چراغ راه همه ما باشد.
نمازی ضمن تسلیت به مناسبت اربعین شهادت امام حسین (ع) بیان كرد: با گذشت حدود 1377 سال از قیام امام حسین (ع) راهپیمایی اربعین با خضور میلیون ها نفر از مردم جهان هر سال باشكوه تربرگزار می شود و این نشان از آن دارد كه كربلا و عاشورا همه مرزها را در نوردیده است.

** زنجان
امام جمعه موقت زنجان گفت: راهپیمایی بیش از 20 میلیون نفری شیعیان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از نجف به سمت كربلا نشان دهنده عظمت اسلام در دنیا است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید رضا موسوی در خطبه های این هفته نمازجمعه زنجان افزود: ایرانیان چند سال است كه در این راهپیمایی سنگ تمام می گذارند، این سفر معنوی حیرت تمام دنیا را برانگیخته و دشمنان را ترسانده است.
حجت الاسلام موسوی به پیام های سیاسی این تجمع بزرگ جهانی اشاره و ابراز كرد: شاید صدای یك نفر به تنهایی به گوش جهانیان نرسد، اما وقتی این خیل عظیم شیعیان در راستای یك هدف واحد برای مبارزه با استكبار جمع شده و فریاد ضد استكباری سر می دهد، جهانیان صدای آنان را به خوبی خواهند شنید.

**قزوین
امام جمعه موقت قزوین گفت: اربعین حسینی بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن نهضت عظیم امام حسین (ع) و یاران باوفایش است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین علی قابل در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین با اشاره به حضور میلیونی عزاداران حسینی در راهپیمایی عظیم اربعین، افزود: این حضور پرشور زائران در مراسم سوگواری اربعین حسینی در كربلای معلی، بار دیگر شكوه و عظمت اسلام را به رخ جهانیان خواهد كشید.
امام جمعه موقت قزوین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات آمریكا، گفت: ایشان فرمودند 'ما هیچ قضاوتی در مورد انتخابات آمریكا نداریم، آمریكا همان آمریكای سابق است و در طول 37 سال گذشته هر یك از این دو حزب كه بر سر كار آمدند هیچ خیری كه به ما نرساندند، بلكه جز شر چیزی دیگری نداشتند'.

** بندرعباس
نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به تاكید ویژه اهل بیت (ع) مبنی بر حضور منسجم مسلمانان در پیاده روی اربعین، گفت: حضور مشتاقانه ملت ایران در این مراسم اثبات‌كننده عمق ارادت آنها به امام حسین (ع) است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس با تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: زیارت و متوسل شدن به پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نشانه دلدادگی و حركت شیعیان در مسیر صحیح است.
وی همچنین با اشاره به تاكید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مطالعه وصیت نامه امام خمینی (ره) ، خاطرنشان كرد: شاخصه های انقلابی بودن در این كتاب به وضوح بیان شده است.
1138/1352
خبرنگار:ناهید صفری ** انتشاردهنده :نوشین مطلبی خواه
۰ نفر