۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۹:۵۹
کد خبر: 82258198
T T
۰ نفر
استاندار ایلام: روزانه 10 هزار زائر از مرز مهران تردد می كنند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: همزمان با آغاز ماه محرم و نزدیك شدن به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بطور متوسط هر روز 10 هزار زائر از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات در كشور عراق مشرف می شوند.

محمدرضا مروارید روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: هم اكنون 18 گیت ورودی و 18 گیت خروجی برای تسهیل در تردد زائران در مرز مهران آماده ارائه خدمات است.
وی افزود: به منظور ایجاد سهولت در تردد زائران 10 گیت ورودی در این پایانه مرزی را به ارائه خدمات به زائران خروجی از مرز اختصاص دادیم تا خروج زائران از كشور در زمان كمتری انجام شود.
مروارید تاكید كرد: از زائران متقاضی خروج از كشور درخواست می كنیم با توجه به افزایش حجم ترددها در ایام محرم نسبت به دیگر ایام سال از این مرز، با صبر و حوصله مسئولان اجرایی و عوامل پلیس گذرنامه را در ارائه خدمات یاری كنند.
وی یادآور شد: هم اكنون هیچ مشكلی برای تردد زائران از این پایانه مرزی وجود ندارد و امكانات موجود جوابگوی حجم زائران است و اگر كمبودی باشد بسرعت از سوی مسئولان مرتبط جبران می شود.
پایانه مرزی مهران در 95 كیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین كانون تردد زائران به عتبات عالیات است كه روزانه بطور متوسط پنج هزار نفر از این مرز تردد می كنند.
این پایانه مرزی در ایام منتهی به اربعین حسینی با بیشترین حجم و تقاضا برای سفر به عتبات عالیات روبرو است بطوری كه در ایام اربعین سال گذشته بیش از یك میلیون و 500 هزار نفر از این مرز تردد كردند كه پیش بینی می شود این میزان امسال به بیش از 2 میلیون زائر برسد.
به گزارش ایرنا، برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی 100 گیت ورودی و خروجی در پایانه مرزی مهران پیش بینی شده تا در حداقل زمان امكان خروج و ورود زائران فراهم شود.
خبرنگار: آزاده خرم**انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7171/9002