۱۱ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۲۷
کد خبر: 82252751
T T
۰ نفر
همیاران پلیس برای ایجاد جامعه ای سالم ، منظم و زیبا تلاش می كنند

كیش – ایرنا – فرمانده نیروی انتظامی كیش شهر خوب را شهری منظم و پلیس خوب را پلیسی با اخلاق دانست و گفت : همیاران پلیس برای ایجاد جامعه ای سالم ، منظم و زیبا تلاش می كنند .

به گزارش ایرنا ، سرهنگ رحیم جهانبخش در همایش 'فرهنگیاران ترافیك ، همیاران پلیس و تجلیل از نمونه های ترافیكی' جزیره كیش گفت : در تاریخ ، نوجوانان همواره حماسه ساز بودند ،از حضرت علی اكبر (ع) در واقعه عاشورا تا حسین فهمیده ها در دوران دفاع مقدس .
وی با بیان اینكه همیاران پلیس نیز امروز تلاش می كنند تا جامعه ای سالم ،منظم و زیبا داشته باشیم افزود : نقش همیاران پلیس نقشی ویژه است .
فرمانده انتظامی كیش با ارج نهادن به مقام معلم ، پزشك ، پلیس و دیگر مشاغل گفت : پلیس یا پزشكی كه مردم او را دوست نداشته باشند در جامعه جایگاهی ندارد و شهروند خوب تلقی نمی شود.
وی گفت : برای شهروند مطلوب شدن ، باید به همنوعان خود كمك كنیم ، كمك به دیگران خوشحالی را به همراه دارد كه شروع این كمك از همیار پلیس شدن است .
سرهنگ جهانبخش شهر خوب را شهری منظم دانست و گفت : همه باید برای داشتن شهر خوب تلاش كنیم .
وی با ذكر خاطره ای از دیدار با معلم سال اول ابتدایی خود پس از گذشت سالهای متمادی گفت : اگر امروز به این جایگاه رسیده ایم از تلاش معلمان دلسوز است ، تمام تلاش آنها این است كه تك تك دانش آموزان برای جامعه مفید باشند .
وی به فرهنگ خوب ترافیك در كیش اشاره كرد و گفت : همیاران پلیس باید در صورت مشاهده هر گونه خطایی با اخلاق خوب به خانواده و دیگران تذكر بدهند ،پلیس خوب پلیس با اخلاق است .
به گزارش ایرنا ، فرمانده انتظامی كیش اظهار كرد : قرار است یك روز جزیره كیش توسط همیاران پلیس در حوزه ترافیك مدیریت شود.
سخنرانی رئیس آموزش و پرورش و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی كیش بخش دیگر این مراسم بود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی كیش نیز در حاشیه این همایش در مورد تعداد همیاران پلیس در جزیره گفت : بیش از هفت هزاردانش آموز كیش همیار پلیس هستند .
سرگرد رضا سخایی افزود :با برنامه ریزی های مدون پلیس و آموزش و پرورش ، با كمك كارشناسان راهنمایی و رانندگی در كلاس های درس، دانش آموزان با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا خواهند شد .
وی با بیان اینكه تلاش می كنیم فرهنگ راهنمایی و رانندگی را از كودكی در دانش آموزان نهادینه كنیم ابراز امیدواری كرد كه شاهد هیچ حادثه وتصادف و تخلف رانندگی نباشیم.
سرگرد سخایی حضور همیاران پلیس در كاهش تصادفات را موثر خواند و افزود : زمانی كه مشاركت اجتماعی وجود داشته باشد و همه نهادها و خانواده دست به دست هم بدهند در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود.
وی گفت : قرار است در برنامه ای، همیاران پلیس با كمك پلیس راهنمایی و رانندگی به صورت گشت زنی در جزیره با تخلفات رانندگی در قالب تذكر برخورد كنند.
در پایان این مراسم از همیاران و فرهنگیاران پلیس ، رانندگان حوزه حمل و نقل شهری و نیروی انتظامی با اهدا لوح قدردانی شد .
به گزارش ایرنا ، گرفتن عكس یادگاری همیاران پلیس با مسئولان حاضر در مراسم و اهدا بسته هایی حاوی پیامهای فرهنگی راهنمایی و رانندگی توسط نیروی انتظامی كیش پایان بخش مراسم بود.
این همایش با حضور سرهنگ حسن صنعتكاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه كیش ، علیرضا عادلی معاون حمل و نقل سازمان منطقه آزاد كیش، هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش ، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی ، مسئولان آموزش و پرورش و دانش آموزان همیار پلیس در مجموعه فرهنگی لبخند و هنر برگزار شد.
نهم تا پانزدهم مهر ماه به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است .
1630* 1641/ خبرنگار : مریم زبان دان - انتشار دهنده : امیر برزی

سرخط اخبار استان‌ها