۳ شهریور ۱۳۹۵، ۱۴:۲۶
کد خبر: 82201416
T T
۰ نفر
رسمی شدن مرز ریمدان از دستاوردهای مهم دولت برای توسعه چابهار است

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: رسمی شدن مرز ریمدان در محدوده بخش دشتیاری یكی از دستاوردهای مهم دولت تدبیروامید برای توسعه و آبادانی این شهرستان مرزی و بندری است.

احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با رسمی شدن مرز ریمدان فرصت های شغلی بسیاری در زمینه ورود و خروج كالا و مسافر ایجاد می شود.
وی تسریع در آماده سازی زیرساختها، تجهیزات و امكانات در مرز ریمدان و حل مشكلات موجود آن را خواستار شد و افزود: رسمی شدن مرز ریمدان خوشحالی مرزنشینان حوزه شهرستان چابهار و دیگر شهرهای همجوار را برای جابجایی كالا و مسافر دوچندان كرده است.
وی گفت: توجه به مرز و حل مشكلات آن و سهولت در تردد مسافر و جابجایی كالا موجب ارتقای شاخص های امنیت و افزایش درآمد خانوارهای مرزنشین می شود كه در مجموع این مهم به نفع دولت و مردم است.
فرماندار چابهار وضع قوانین و مقررات سهل و آسان برای رفت و آمد مسافران و جابجایی كالا توسط مرزنشینان در 2 سوی مرز ریمدان را خواستار شد و گفت: تسهیل در رفت و آمد مسافران در دو سوی مرز سبب رضایت مندی مردم می شود.
موهبتی از تلاش های تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان چابهار، استان سیستان وبلوچستان و هیات دولت برای اعلام مرز رسمی ریمدان قدردانی و خاطرنشان كرد: یكی از گام های توسعه جنوب استان فعال شدن مرزها است.
وی گفت: دولت تدبیر وامید با وجود مشكلات اقتصادی و اعتباری بسیاری از طرح های كلان نظیر طرح توسعه بندر شهید بهشتی و ساخت راه آهن چابهار- زاهدان - مشهد را با پیشرفت خوبی آغاز كرده است.
وی ادامه داد: چابهار در مسیر توسعه قرار دارد و با ساخت و تكمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی، فرودگاه بین المللی، بیمارستان 540 تختخوابی، راه ترانزیتی چابهار، كنارك به جاسك، كارخانه های پتروشیمی، فولاد، خودروسازی و غیره تحولات بزرگی در جنوب شرق كشور ایجاد خواهد شد.
وی بیان كرد: چابهار یكی از نقاط راهبردی جهان است و ظرفیت خوبی در زمینه صادرات و ترانزیت كالا، شیلات و آبزیان، پرورش ماهی در قفس، پرورش میگو و تجارت دارد.
فرماندار چابهار با تبریك هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدیان رجایی و باهنر گفت: علاوه بر اجرای طرح های كلان توسعه ای در طول هفته دولت 123 طرح عمرانی، بهداشتی، خدماتی، آموزشی، اقتصادی و غیره با اعتبار بیش از 528 میلیارد ریال در مناطق شهری و روستایی این شهرستان بهره برداری و كلنگ زنی می شود.
چابهار در 645 كیلومتری جنوب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
3043 / 6081
۰ نفر