۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۵
کد خبر: 82180094
T T
۰ نفر

درخشش پرچم حشد الشعبی در ریودو ژانیرو

۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۴۵
کد خبر: 82180094
درخشش پرچم حشد الشعبی در ریودو ژانیرو

بغداد-ایرنا- بعد از بازی تیم های ملی امید فوتبال عراق و برزیل كه به نتیجه تساوی بدون گل پایان یافت، برای دومین بار پرچم تشكیلات مردمی عراق (حشد الشعبی) به عنوان مهم ترین نیروی مسلح مبارزه با تروریسم در عراق و منطقه، در میادین ورزشی بازی های المپیك ریودو ژانیرو ظاهر شد.

به گزارش ایرنا، در برش ویدئویی كه از استادیوم محل بازی دو تیم فوتبال عراق و برزیل ضبط شده و امروز (دوشنبه) روی شبكه های اجتماعی قرار گرفته است، تماشاگران برزیلی در اعتراض به دومین تساوی تیم ملی امید كشورشان، با بالابردن پرچم تشكیلات مردمی حشد الشعبی عراق در استادیوم محل این بازی، در حمایت از تیم ملی امید (زیر 23 سال) عراق شعار دادند.
در جریان افتتاحیه بازی های المپیك ریودو ژانیرو نیز تعدادی از اتباع عراقی پرچم تشكیلات مردمی حشد الشعبی را بالای سر بردند و از نیروهای داوطلب مردمی كشورشان در مبارزه با تروریسم اعلام حمایت و همبستگی كردند.
تشكیلات مردمی حشد شعبی با فتوای مرجعیت دینی نجف اشرف در 2014 و پس از یورش داعش به عراق تشكیل شد و ظرف مدت كوتاهی توانست بسیاری از مناطق را از تصرف داعش آزاد كند.
به رغم تلاش برخی كشورها مانند عربستان سعودی برای تروریست جلوه دادن این تشكیلات قانونی و مردمی عراق، اما مردم این كشور در محافل بین المللی از هر فرصتی برای اعلام همبستگی و حمایت از این گروه مردمی مبارزه با تروریسم بهره می برند كه آخرین مورد آن المپیك ریودو ژانیرو است كه حتی مردم برزیل را نیز به همبستگی با این تشكیلات واداشته است.
فرماندهی تشكیلات مردمی حشد الشعبی پیشتر تیم ملی زیر 23 سال فوتبال عراق را به دلیل صعود به المپیك ریو با اهدای جوائزی مورد تقدیر قرار داده بود.
خاورم *4*353*1770*1275