۱۲ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
کد خبر: 82173387
T T
۰ نفر

كاهش 63درصدی غرق شدگی دردریای مازندران

۱۲ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
کد خبر: 82173387
كاهش 63درصدی غرق شدگی دردریای مازندران

ساری - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت كه با وجود افزایش 20 درصدی حضور گردشگران در سواحل دریای مازندران ، آمار غرق شدگی 63 درصد كاهش یافته است .

علیرضا یونسی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اجرایی طرح های ساماندهی دریا در محمودآباد ، آمار مرگ ناشی از غرق شدگی در آب های ساحلی دریای مازندران را 44 نفر اعلام كرد.
وی گفت كه بیشتر قربانیان هنگام شنا در خارج از زمان فعالیت طرح های سالم سازی و یا ورود به مناطق شنا ممنوع جان خود را از دست دادند.
یونسی همچنین گفت كه از ابتدای اجرای طرح سالم سازی دریا در مازندران تاكنون ناجیان غریق یكهزار و 489 نفر را از غرق شدن نجات دادند.
طرح سالم سازی دریا در مازندران از اول خرداد در 95 نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر آغاز شد و تا پایان شهریور ادامه می یابد.
معاون استاندار مازندران گفت كه امسال 870 ناجی غریق در نقاط ساحلی اعم از محوطه طرح های سالم سازی و مناطق شنا ممنوع مستقر شدند حافظ جان مردم باشند.
یونسی همچنین به مجریان طرح های سالمسازی دریا در سواحل استان نسبت به هرگونه كوتاهی در حفاظت از جان مسافران و مجاوران هشدار داد .
وی گفت: به نظر می رسد متولیان بعضی از طرح ها توانایی اجرای درست طرح و تامین امنیت مسافران را ندارند و به طور قطع درصورت ادامه این چالش ، این طرح ها تعطیل خواهند شد.
یونسی همچنین از شنا در شب به عنوان یكی از مهم ترین عوامل غرق شدگی منتهی به مرگ یاد كرد و اظهار داشت : آمار غریق در شب امسال بیش از ساعت كاری طرح های سالمسازی دریا بوده است.
وی افزود : برای مقابله با این وضعیت ، لازم است منشور اخلاقی و هشدار ها در طرح های دریا و مناطق ممنوعه تدوین و نصب شود.
معاون استاندار مازندران همچنین با اشاره به اعزام بازرسان استانداری به شهرهای ساحلی به منظور سركشی و بررسی اقدامات صورت گرفته برای حفاظت از جان مردم ، گفت : ما مسئولان موظف به تامین جان مردم هستیم و باید برای تامین امنیت مردم تمام تلاش خود را به كار ببندیم و با هرگونه بی احتیاطی از سوی هركس برخورد خواهیم كرد.
یونسی اطلاع رسانی و آگاهی مردم از خطرات دریا را مهم ارزیابی كرد و گفت : فرمانداران اطلاع رسانی به مردم را در اولویت خود قرار دهند .
این نشست با حضور فرمانداران شهرهای ساحلی بابلسر ، فریدونكنار ، محمودآباد ، نور ، نوشهر و اعضای ستاد اجرایی طرح های ساماندهی دریا استان برگزار شد.
شبد** 7326/1654/ 3404
۰ نفر