۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۳۰
کد خبر: 82160861
T T
۰ نفر
عضو شورای شهر دزفول نسبت به تخریب سازه های آبی هشدار داد

دزفول - ایرنا - عضو كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر دزفول گفت:سازه های آبی از جمله آثار باستانی دزفول بوده كه از سوی شهرداری در حال تخریب می باشند.

به گزارش ایرنا حمید آستی روز شنبه در نشست شورای فرهنگی دزفول افزود:آثار باستانی از جمله میراث فرهنگی ارزشمند دزفول بوده كه حفاظت از آنها از جمله مطالبات مردم این شهرستان است كه باید مورد توجه قرار گیرند.
وی با انتقاد از عملكرد شهرداری دزفول در خصوص كم توجهی به طرح های فرهنگی در این شهر افزود:شهرداری دزفول تاكنون در خصوص پیوست فرهنگی طرح ها و برنامه های این شهرداری كوتاهی كرده است.
آستی با بیان اینكه در قراردادهای پیمانكار طرف قرارداد شهرداری باید پیوست فرهنگی قید و تعریف شود افزود:متاسفانه در قراردادهای شهرداری سهم پیوست فرهنگی صفر است.
وی بیان داشت:مسئولیت اجرای پیوست فرهنگی طرح ها بخشی بر عهده شهرداری بوده و بخشی نیز برعهده پیمانكار است كه در هر دو بخش كوتاهی شده است.
این عضو شورای اسلامی شهر دزفول با بیان اینكه شهرداری پیوست فرهنگی را قبول نداشته و اجرا نمی كند گفت:بسیاری از قراردادهای شهرداری با پیمانكاران مخفیانه و بدون اطلاع شورا انجام شده اند.
در هشتادو هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول كه روز شنبه به ریاست امام جمعه دزفول برگزار شد موضوع پیوست فرهنگی طرح ها و برنامه های عمرانی مورد بحث قرار گرفت.
در این نشست یكی از مهمترین علل معضلات فرهنگی پیش آمده در ساحل رودخانه دز و مناطق گردشگری دزفول از جمله بوستان ساحلی علی كله نبود پیوست فرهنگی عنوان شد.
6068