۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۲
کد خبر: 82149182
T T
۰ نفر

امام جمعه شهركرد: مساله آب منشا اختلافات نشود

۲۴ تیر ۱۳۹۵، ۱۶:۳۲
کد خبر: 82149182
امام جمعه شهركرد: مساله آب منشا اختلافات نشود

شهركرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهركرد گفت: رفع مساله آب از مهمترین اموری است كه باید مراقبت كرد كه به منشا اختلافات استانی در كشور تبدیل نشود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نكونام روز پنجشنبه در نشست شورای اداری این استان افزود: هم اكنون یكی ازمهمترین موضوعات استان مساله آب است كه باید آن را جدی گرفت و با عقلانیت و تدبیر آن را مدیریت كرد تا منجر به شكل گیری اختلافات نشود.
وی در ادامه با تاكید بر توجه به برنامه های فرهنگی در استان، گفت: اجرای برنامه های دینی و فرهنگی فاخر در اولویت برنامه های استان باشد و مسوولان و مدیران نسبت به این مهم بیش از پیش حساس باشند.
نكونام، نماز جمعه را از مهمترین شئون نظام ولایی دانست و تصریح كرد: در آیات و روایات دین اسلام بر این امر تاكید شده كه اگر می خواهید نظام اسلامی به سمت خیر هدایت شود نماز جمعه را ترك نكنید.
امام جمعه شهركرد، برقراری اعتدال در جامعه اسلامی، تقویت وحدت و همدلی و تقویت ارزشهای دینی را از مهمترین آثار اقامه نماز جمعه دانست.
نكونام با گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه كشور در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار كرد: ضروری است تا در تبیین اهمیت نماز جمعه و اقامه باشكوه این امر اهتمام ویژه ای به كار گرفته شود.
وی خاطرنشان كرد: نخستین یادواره شهدای فعال در نماز جمعه و ویژه برنامه هایی به مناسبت گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در استان برگزار می شود.
* 10 هزا واحد مسكن مهر در چهارمحال و بختیاری تحویل داده شد
معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به اقدامات عمرانی دولت یازدهم در استان، گفت: واگذاری 10 هزار واحد مسكن مهر، افزایش بزرگراه های استان از 150 كیلومتر به 260 كیلومتر و افزایش دو برابری روكش آسفالت از مهمترین این اقدامات است.
گودرز امیری تصریح كرد: توجه به اقتصاد روستاها، شناسایی روستاهای هدف گردشگری و راه اندازی كارگاه های تولیدی صنایع دستی در جوامع روستایی از اقدامات انجام گرفته در حوزه توسعه روستایی استان است.
*50 واحد صنعتی غیرفعال به چرخه تولید بازمی گردد
مدیركل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست تعداد واحدهای صنعتی استان را یك هزار و 226 واحد اعلام كرد و گفت: از این تعداد 450 واحد تعطیل است.
نعیم امامی از راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال در استان طی سال جاری خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاكنون 10 واحد به چرخه تولید بازگشته است.
وی تصریح كرد: ایجاد هشت هزار شغل در واحدهای صنعتی و تولیدی از دیگر اهداف این سازمان است كه با بهره برداری از واحدهای تولیدی با پیشرفت فیزیكی 60 درصد به بالا می توان بخش زیادی از این هدف را عملیاتی كرد.
* اجرای 236 پروژه اقتصاد مقاومتی در بخش كشاورزی چهارمحال و بختیاری
رییس جهاد كشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست از شناسایی یك هزار پروژه در این بخش خبر داد و افزود: از این تعداد 236 پروژه شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی را دارد.
ذبیح الله غریب ادامه داد: از 236 پروژه موردنظر، 105 پروژه در كارگروه اقتصاد مقاومتی طرح و بررسی شده و 73 پروژه به بانكهای عامل معرفی شده است.
وی تصریح كرد: كشت هفت هزار و 100 هكتار گیاهان دارویی و توسعه باغات دیم، اجرای 7 هزار هكتار آبیاری نوین و توسعه پرورش آبزیان و تولید 900 تن ماهی در قفس از دیگر اقدامات انجام شده در استان در حوزه اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش ایرنا،در این نشست استاندار و دو نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل استان مباحثی را پیرامون حقوق های نامتعارف ،رسیدگی به محرومیت شهرستانهای استان و تخریب دستاوردهای دولت از سوی عده از منتقدان سخنرانی كردند.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها