۲۳ تیر ۱۳۹۵، ۱۷:۲۴
کد خبر: 82147948
T T
۰ نفر
ایلام از لحاظ سرانه فضای ورزشی جزو استان های برتر كشوراست

ایلام - ایرنا - مدیر كل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: استان ایلام از لحاظ میانگین سرانه فضای ورزشی جزو استان های برتر كشور است.

بهروز حیدرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: هم اكنون استان ایلام از حیث دارا بودن میزان سرانه فضای ورزشی با 80 سانتی متر مربع جزو چهار استان برتر كشور قرار دارد.
وی با بیان اینكه در حال حاضر بیش از 500 فضای ورزشی خصوصی و دولتی در سطح استان ایلام فعال هستند، افزود: در سال جاری 28 پروژه نیمه تمام و 9 پروژه احداثی از محل اعتبارهای ملی و استانی در دست اقدام و اجرا است كه تمام تلاش خود را بكار خواهیم گرفت تا بتوانیم تا پایان سال جاری بخشی از این پروژه ها را تكمیل و به بهره برداری برسانیم.
مدیر كل ورزش و جوانان استان ایلام از توزیع نامناسب فضای ورزشی در سطح استان خبر داد و گفت: در برخی از شهرهای استان همچون شهرستان مهران سرانه فضای ورزشی تا یك متر و 35 سانتی متر رسیده است، این در حالی است كه در برخی شهرهای تازه تاسیس چون سیروان و بدره سرانه فضای ورزشی بسیار پایین است.
حیدرزاده اضافه كرد: اداره كل ورزش و جوانان استان ایلام در تلاش است تا تمام شهرستان‌های استان را از لحاظ سرانه ورزشی به وضعیت مناسبی برساند.
وی از آمادگی دولت برای واگذاری پروژه های نیمه تمام ورزشی جهت تكمیل به بخش خصوصی خبر داد گفت: برای رسیدن به استانداردهای موجود نباید به دولت و اعتبارات دولتی متكی بود و برای تحقق موضوع نیازمند حضور بخش خصوصی در ورزش هستیم.
اكنون 575 فضای ورزشی دولتی و 245 مكان ورزشی خصوصی در مناطق شهری و روستایی استان ایلام وجود دارد.
100 هزار نفر از جمعیت 585 هزار نفری استان ایلام در قالب ورزشكاران سازمان یافته و سازمان نیافته از فضاها و اماكن ورزشی استفاده می كنند كه از این تعداد، 30 هزار نفر به صورت سازمان یافته در رشته های مختلف فعالیت ورزشی مستمر دارند.
3032/6034