۲۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۴۶
کد خبر: 82109388
T T
۰ نفر
ركورد شكنی تئاتر همیلتون با بیش از 12 میلیون دلار فروش

تهران-ایرنا- تئاتر همیلتون كه از بهمن ماه 94 در تئاترهای نیویورك روی صحنه رفته، توانسته به رقم بی سابقه فروش 12 میلیون و 500 هزار دلاری برسد كه به دلیل ادامه اجرای نمایش انتظار افزایش فروش آن عادی است.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی روزنامه تلگراف،تئاتر همیلتون به نویسندگی و كارگردانی لین مانوئل میراندا /Lin-Manuel Miranda كه از زمان نمایش در نیویورك در فوریه 2015 در سالن اصلی تئاتر شهر نیویورك توانسته 12 میلیون و 500 هزار دلار بفروشد، در مسیر عبور از ركوردهای بی سابقه تئاتر آمریكا قرار دارد.
بسیاری از افراد مشهور از سیاستمدارن و نامداران از جمله باراك و میشل اوباما، رییس جمهوری آمریكا و همسرش (البته در اجرایی در كاخ سفید) هیلاری كلینتون، وزیر امور خارجه پیشین این كشور و نامزد ریاست جمهوری از حزب دموكرات به تماشای این اثر نشسته اند.
همیلتون كه از اوت 2015 به تئاتر ریچارد راجرز در برادوی آمد، به شكل بی سابقه ای در 16 رشته از جایزه تونی نامزد شده است، قیمت بلیت های آن در سالن با ظرفیت یكهزار و 300 نفر به قیمت بی سابقه 6 هزار دلار رسیده است.
این مبلغ البته برای آخرین نمایشی است كه خود میراندا در نقش همیلتون ایفای نقش می كند زیرا وی دوم ماه ژوئن (13 خرداد) از آخرین بازی اش در این نمایش 9 ژوئن (20 خرداد) خبر داده بود و بعد از آن تنها كارگردانی اثر را برعهده خواهد داشت.
ضمن اینكه قیمت اصلی بلیت های این نمایش در ابتدا از 470 دلار تعیین شده بود و در هفته گذشته به 879 دلار رسید. همچنین تهیه كنندگان این نمایش هر روز درصدی از ظرفیت های سالن را به سیستم لاتاری با قیمت بلیت های 21 تا 42 دلار اختصاص داده اند.
میراندا نمایش همیلتون را از روی كتابی (2004) زندگینامه ای نوشته ران چرنو/Ron Chernow بر اساس زندگینامه الكساندر همیلتون یكی از بنیانگذاران آمریكا و افراد موثر در تدوین قانون اساسی این كشور در قالب موسیقی هیپ هاپ، نوشته است.
انتظار می رود نمایش همیلتون جوایز قابل توجهی را در جوایز تونی با وجود نامزدی در رشته های مختلف از جمله بهترین بازیگر مرد تئاتر موزیكال، بهترین بازیگر زن تئاتر موزیكال، بهترین نمایش موزیكال، بهترین متن موسیقی و ...كسب كند.
مراسم معرفی برندگان جایزه تونی شامگاه یكبشنبه (23 خرداد) ساعت 20 به وقت نیویورك در سالن بیكن برگزار می شود.
همیلتون در دو پرده و با 10 هنرپیشه اصلی نوشته شده است و در بعضی اجراها برای نقش های متفاوت از جمله نقش اصلی همیلتون از هنرپیشه های جایگزین استفاده می شود.
این تئاتر در جوایز گرمی برای بهترین آلبوم تئاتر موزیكال و جایزه درام پولیتزیر را امسال نیز دریافت كرده است از اكتبر 2017 (مهر 96) در سالن كاخ ویكتوریا در لندن اجرا می شود و تنها هزینه آماده سازی سالن برای اجرای این نمایش به بیش از 30 میلیون پوند رسیده است.
فراهنگ**9157**1027
۰ نفر