۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۳
کد خبر: 82108054
T T
۰ نفر

تیراندازی در تگزاس و فلوریدا با دو كشته

۲۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۳
کد خبر: 82108054
تیراندازی در تگزاس و فلوریدا با دو كشته

تهران – ایرنا – تیراندازی در 'دالاس' تگزاس و 'اورلاندو' فلوریدا آمریكا منجر به كشته شدن دو نفر شد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: یك مامور پلیس در خارج از ساختمان فرودگاه 'لاو فیلد' (Love Field) دالاس تگزاس یك شهروند آمریكایی را با شلیك گلوله بشدت مجروح كرد.
رویترز افزود: پلیس مرد 29 ساله ای را كه در دستان خود سنگ داشت و خودرویی كه متعلق به همسر وی بود را تهدید می كرد، هدف شلیك گلوله قرار داد.
شبكه تلویزیونی یورونیوز نیز با پوشش این خبر گزارش داد كه گویا این یك دعوای خانوادگی بوده كه پلیس به دلیل آنكه این مرد به هشدارهای پلیس توجهی نمی كرد، او را هدف قرار داد.
یورونیوز افزود: شاهدان عینی از شنیدن شدن هشت بار شلیك گلوله در تیراندازی به این فرد در دالاس آمریكا خبر دادند.
به گفته مقامات پلیس این تیراندازی منجر به تعطیلی موقت بخشی از فعالیت فرودگاه دالاس تگزاس شد.
در حادثه تیراندازی دیگری در سالن كنسرت در اورلاندو واقع درایالت فلوریدا فردی با شلیك گلوله، یكی از خوانندگان آمریكایی را هدف قرارداد و خود نیز دست به خودكشی زد.
شبكه تلویزیونی 'اسكای نیوز' انگلیس دراین باره گزارش داد: 'كریستینا گریمی' (Christina Grimmie) خواننده 22 ساله آمریكایی كه در 'پلازا لایو' فلوریدا سرگرم اجرای برنامه بود از سوی فردی ناشناس هدف شلیك گلوله قرار گرفت و در پی شدت جراحات وارده در بیمارستان جان سپرد.
اسكای نیوز گزارش داد فرد ضارب نیز پس از درگیر شدن با یكی از بستگان این خواننده جوان آمریكایی، دست به خودكشی زد.
تیراندازی توسط افراد مسلح و همچنین كشته شدن شهروندان آمریكایی به دست نیروهای پلیس در آمریكا مسبوق به سابقه بوده و به امری رایج بدل شده است.
شبكه تلویزیونی سی.ان.ان در شهریورماه سال گذشته میلادی گزارش داد نتایج پژوهش دانشكده بهداشت عمومی 'هاروارد' در دانشگاه 'نورث ایسترن' آمریكا نشان می دهد وقوع كشتارهای عمومی در آمریكا بین سال های 2011 تا 2014 میلادی سه برابر شده است.
بنا بر این تحقیق، در این بازه زمانی هر 64 روز یك حادثه كشتار جمعی توسط افراد مسلح در خاك آمریكا روی داده و این درحالیست كه در 29 سال قبل از این دوره زمانی، بطور متوسط هر 200 روز یك فاجعه از این دست روی داده بود.
براساس آمار مركز كنترل درمان و مراقبت آمریكا تنها در سال 2013 میلادی بر اثر تیراندازی با سلاح گرم 84 هزار و 258 نفر مجروح ( 27 نفر از 100 هزار نفر) و 11 هزار و 208 نفر نیز كشته (چهار نفر از 100 هزار نفر)شده اند.
تاكنون تلاش گروه های مخالف آزادی حمل و استفاده از سلاح و برخی قانونگذاران این كشور برای ممنوعیت یا حداقل ایجاد محدودیت در این زمینه با اغوا و تهدید كارخانه های اسلحه سازی شكست خورده است.
اروپام **1302**1517

سرخط اخبار جهان