۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۳۲
کد خبر: 82103149
T T
۰ نفر
خانم 'هدیه خلف عباس' به عنوان رییس مجلس سوریه انتخاب شد

دمشق - ایرنا - نمایندگان مجلس سوریه در نخستین جلسه از دوره جدید، خانم 'هدیه خلف عباس' را به عنوان رییس انتخاب كردند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس سوریه روز دوشنبه در نخستین جلسه از دوره جدید، خانم هدیه خلف عباس را به عنوان رییس و نجدت اسماعیل انزور را به عنوان نایب رییس مجلس انتخاب كردند.
در جلسه امروز مجلس سوریه كه براساس آیین نامه به ریاست 'سنا عبدالعزیز طراد الملحم' مسن ترین عضو برگزار شد، نمایندگان سوگند یاد كردند و رامی الصالح و خالد العبود نیز به عنوان دو دبیر هیات رییسه انتخاب شدند.
براساس ماده 6 آیین نامه داخلی مجلس سوریه، هیات رییسه در نخستین جلسه و برای مدت یكسال انتخاب می شوند و پس از پایان این مدت انتخابات هیات رییسه در نخستین جلسه سال دوم برگزار می شود.
رییس جدید مجلس سوریه پس از انتخاب و در نخستین جلسه متعهد شد كه مانند یك تیم هماهنگ برای خدمت به ملت سوریه و تحقق اهدافی كه برای آن به نمایندگان رای داده اند، تلاش كنند.
هدیه خلف عباس افزود: اعتماد ملت را نمی توان با هیچ بهایی سنجید و بهای آن فقط رضایت از كار ماست و ما تلاش خواهیم كرد كه خدمتگزارانی مخلص برای همه ملت باشیم و برای مشكلات آن ها راه حل های عقلانی بیابیم و برای پاسخ به نیازهایشان تلاش كنیم و در مجلس پرچم اخلاق را برافرازیم و برای احقاق حق و عدالت تلاش كنیم.
وی اضافه كرد: مجلس، پرچم میهن و كرامت را به اهتزار درمی آورد و هیچ چیز نمی تواند مانع این كار شود.
عباس بیان كرد: مجلس بر فساد و اشتباه از هر كسی كه باشد سكوت نخواهد كرد و با فریاد بلند از حقوق جامعه دفاع و مفسدان را مجازات خواهد كرد.
خانم هدیه خلف عباس متولد سال 1958 از استان دیرالزور و دارای دكترای مهندسی كشاورزی از دانشگاه حلب است.
وی مدتی در دانشگاه حلب به تدریس اشتغال داشت و مسئولیت هایی از جمله عضو شورای اتحادیه دانشجویان سوریه شاخه منطقه شرقی از سال 1978 تا 1983 و سپس ریاست شورای اتحادیه دانشجویان سوریه شاخه دیرالزور و رقه از سال 1983 تا 1988 و عضو فرماندهی حزب بعث شاخه دیرالزور از سال 1988 تا 1998 را برعهده داشت.
وی از سال 2003 تا 2007 نیز نماینده مجلس سوریه و عضو كمیته آشتی ملی استان دیرالزور بود.
هدیه خلف عباس نخستین زنی است كه از سال 1919 یعنی از آغاز تشكیل مجلس سوریه به عنوان رییس مجلس انتخاب شده است.
6116/ 3404