۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۰:۵۱
کد خبر: 82074417
T T
۰ نفر
زنگنه: ظرفیت تولید و صادرات نفت به دو برابر دوران تحریم رسیده است

تهران-ایرنا- وزیر نفت گفت: در سایه دستاوردهای برجام، ظرفیت تولید و صادرات نفت و فرآورده های آن به دو برابر میزان دوران تحریم رسیده است.

به گزارش ایرنا، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت درهمایش برجام، اقتصاد مقاومتی؛ فرصت ها و ظرفیت ها با بیان این مطلب افزود: بازار جهانی نیزظرفیت برگشت پذیری ما را به عنوان حق طبیعی ایران در برخورداری از سهمیه خود پذیرفته و تثبیت ساخته است.
وی با برشمردن آثار گسترده برجام برای اقتصاد كشور گفت: اینك ما به روشنی نتایج برجام را در حذف هزینه های زائد بردوش پروژه های مختلف وزارت نفت، به درستی احساس می كنیم. به طور نمونه ، ما شاهد كاهش قیمتهای تجهیزات و دستگاههای مورد نیاز در پروژه های فازهای مختلف پارس جنوبی درمقایسه با قیمتهای واقعی هستیم.
وی ادامه داد: همچنین بیش از 40 درصد افت قیمت در حذف هزینه های زائد به جیب دلالان و سودجویان می رفت كه در نتیجه برجام ، این هزینه در خزانه مملكت درخدمت پیشرفت و آبادانی كشور قرارمی گیرد .
وزیر نفت گفت: ارتقای جایگاه ایران در بازارجهانی و نهایی سازی مراحل قانونی قراردادهای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز و افزایش همكاری با همسایگان در پیشبرد پروژه های خط لوله گاز و سرمایه گذاری درعرصه گاز مایع فشرده و اجرای طرحهای پتروشیمی از جمله اولویتهای وزارت نفت است.
زنگنه در پایان خواستار افزایش هم افزایی بین سفیران و وزارت نفت برای سرعت بخشیدن به پروژه های دردست اقدام شد .
به گزارش ایرنا، در سالی كه از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گرفته است،همایش دو روزه‌ سفیران و رئیسان برخی از نمایندگی های ایران در خارج از كشور با موضوع «برجام و اقتصاد مقاومتی؛فرصت ها و ظرفیت ها» امروز در تهران آغاز شد.
سیام**7261 /1449
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد