۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۱۳:۱۳
کد خبر: 82071691
T T
۰ نفر
تشكیل 6كارگروه همكاری بین قشم و چین/ سفر هیات 180نفره چینی به جزیره

قشم- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تشكیل 6 كارگروه همكاری بین این منطقه و چین خبر داد و گفت: هفته آینده یك هیات 180 نفره در قالب این شش كارگروه از چین به این جزیره سفر می كنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی، افزود: در این سفر توافق های همكاری قشم و «گوآنگ جو» به صورت رسمی اعلام و اجرایی می شود.
وی دستیابی به تفاهم هایی با استاندار گوانگ دونگ را از دستاوردهای سفر اخیرش به چین اعلام و اضافه كرد: در این سفر در حوزه مشاركت در طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل و از طریق خطوط زمینی و ریلی، ایجاد شهر پوشاك، صادرات محصولات تولیدی به كشورهای خارجی، تبدیل قشم به قطب IT منطقه، سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز، فولاد، گردشگری، شیلات، كشاورزی و راه اندازی بانك و بیمه چینی در این جزیره به تفاهم هایی دست یافتیم.

***ارائه گزارش مفصل از اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از دیدار با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: در دیداری كه با آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی داشتیم، گزارش مفصلی از اقدامات این سازمان در حوزه های مختلف ارائه شد.
مومنی مباحث اصلی گزارش ارایه شده را ظرفیت ها و قابلیت های منطقه آزاد قشم، همكاری مشاوران خارجی، محورهای توسعه در منطقه، برنامه های مطابق با اقتصاد مقاومتی، طرح های جامع حوزه نفت و انرژی، ایجاد دو مگاپورت در منطقه، ساخت نیروگاه و شهرك پتروشیمی، اجرای طرح جامع ارتباطی خلیج فارس، رایزنی با سرمایه گذاران اروپایی، آفریقایی و آسیایی و ساخت راه و اسكله ها عنوان كرد.
وی با اشاره به اینكه در این دیدار گزارشی نیز از برنامه توسعه همه جانبه این جزیره با هدف ایجاد اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی ارایه شده است، گفت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر محوریت برنامه های اقتصاد مقاومتی در طرح های این سازمان تاكید كرد.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاكید بر استفاده از سرمایه گذاری های خارجی، اعلام كرد كه كارها و اقدامات انجام شده در این منطقه باید با قوت و قدرت بیشتری دنبال شود.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینكه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از سرعت پیشرفت طرح ها در قشم ابراز رضایت كرد، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی وقوف كامل نسبت به این منطقه و ظرفیت های آن دارد و به همین دلیل بر پیگیری محورهای توسعه ای این منطقه بر اساس دستورات رهبر معظم انقلاب در بند 11 سیاست های اقتصاد مقاومتی تاكید داشت.
مومنی با اشاره به اینكه دولت یازدهم و دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد اهمیت ویژه ای برای این مناطق قائل هستند، گفت: در همین چارچوب مدیران عامل مناطق آزاد باید هر 15 روز، یك گزارش از عملكرد خود را به اطلاع دبیر شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد برسانند.
وی یادآوری كرد: به جرات می توان گفت كه مناطق آزاد در اجرای برنامه های توسعه ای و اقتصاد مقاومتی پیشرو و نسبت به سرزمین اصلی از پیشرفت بهتری در این زمینه ها برخوردار هستند.
2090/

سرخط اخبار استان‌ها