۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۳:۰۶
کد خبر: 82059249
T T
۰ نفر
هزینه درآموزش وپرورش سرمایه گذاری برای نیروی انسانی و توسعه كشوراست

شهرری ـ ایرنا ـ منتخب مردم تهران و ری در مجلس دهم گفت: نگاه دولت به آموزش و پرورش باید از حالت هزینه ای و مصرفی به حالت سرمایه گذاری برای توسعه آینده كشور تغییر كند.

به گزارش ایرنا محسن علیجانی روز دوشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردها و خلاقیتهای مدارس شهرستان ری گفت: آموزش و پرورش با ایجاد مهارت، خلاقیت و بالابردن كارایی جوانان می تواند در از بین بردن بیكاری و ایجاد حس كارآفرینی و در حالت كلی توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی كشور نقش پر رنگی ایفا كند.
وی افزود: نقش معلم در ایجاد روحیه خود باوری و آزادی خواهی و استقلال طلبی در میان دانش آموزان بسیار محوری و حساس است، اگر می خواهیم اقتصاد درون گرا و با اتكا به نیروهای داخلی داشته باشیم باید معلم را محور و موتور این نوع نگرش قرار دهیم.
علیجانی در مورد تاثیر گذاری نقش معلم در روحیه دانش آموزان خاطر نشان كرد: معلم می تواند فردی را پرورش و تحویل جامعه بدهد كه قلبش برای توسعه و پیشرفت كشور بتپد و برای استقلال و آزادی كشور از هیچ تلاشی كوتاهی نكند و همواره در خدمت كشور باشد.
وی با انتقاد از ارائه تكالیف زیاد به دانش آموزان گفت: تكالیف زیاد اجازه اندیشیدن به دانش آموز را نمی دهد و وی را به انجام یك كار فرسایشی عادت می دهد، باید در كنار تكالیف وقت تفكر و سوال كردن در مورد تمام امور را به دانش آموز بدهیم تا بدین وسیله به پرورش و شكوفایی استعداد وی كمك كرده باشیم.
علیجانی تصرح كرد: برای توسعه باید مدرسه و مسجد را دو كانون مهم در جامعه قرار دهیم و نقش محوری و اصلی را به معلمان بسپاریم تا با استفاده از فضای مدرسه و مسجد دانش آموزان را برای توسعه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی كشور با حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی آماده كنند.
مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردها و خلاقیتهای علمی، آموزشی، فرهنگی و تربیتی مدارس با عنوان اقدام و عمل در مدرسه صبح امروز با حضور علیجانی نماینده منتخب مردم تهران و ری در مجلس دهم، نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یك شهرستان ری و جمعی از مدیران، معلمان، دانش آموزان و كاركنان آموزش و پرورش استان تهران در كانون فرهنگی تربیتی سمیه در شهر ری افتتاح شد.
از 12 تا 18 اردیبهشت هفته معلم نامگذاری شده است.
3218**1565