۸ اردیبهشت ۱۳۹۵، ۲۲:۵۴
کد خبر: 82052632
T T
۰ نفر
هیچ انتقادی بر برجام وارد نیست/قانون مرجع تعیین كننده موضوع مینو خالقی است

كاشان- ایرنا- مدیركل سیاسی وزارت كشور گفت: برجام توسط همه گروه ها و جناح ها با تایید رهبرمعظم انقلاب تصویب و تایید شد و هیچ انتقادی بر آن وارد نیست و تنها بلحاظ فنی و حقوقی طرفین باید به تعهدات شان پایبند باشند.

به گزارش ایرنا، محمدامین رضازاده عصر روز چهارشنبه در نشست فعالان سیاسی كاشان اظهار كرد: دولت تدبیر و امید با رویكرد و سیاست برد - برد و تعامل مثبت با جهان گام در این راه گذاشت و با انتخاب وزیر امورخارجه و دیپلمات های كار بلد، با شش كشور قدرتمند جهان پای میز مذاكره نشست.
وی از بین بردن تبلیغات سوء مانند ایران هراسی و شیعه هراسی را از جمله بركات برجام برشمرد و گفت: دنیا با برجام فهمید ایران تهدیدی برای هیچ كشوری نیست و كشوری متمدن و دارای منطق است.
مدیركل سیاسی وزارت كشور برجام را تبلور وحدت ملی دانست و خاطرنشان كرد: نادیده گرفتن اثرات برجام بی انصافی است.
وی با بیان اینكه منتقدان به برجام مقامات نظام و حتی مسئولان جریانها و احزاب سیاسی نبودند، یادآور شد: هیچ مقام عالی رتبه نظام اعم از دینی، حكومتی، نظامی و امنیتی علیه برجام صحبت نكرد.
رضازاده تاكید كرد: دولت یازدهم با مذاكره چهره زیبایی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در جهان به نمایش گذاشت و به تمام دنیا نشان داد كه ایران تهدیدی برای هیچ كشوری نیست و كشورها ملزم شدند، ایران هسته ای را بپذیرند.
مدیركل سیاسی وزارت كشور یادآور شد: دكتر روحانی با سیاست و رویكرد تعاملی هم در عرصه ملی و هم درعرصه بین المللی وارد رقابت شد.
وی همچنین گفت: خط مشی دولت تدبیر و امید، تریبونی و رسانه ای كردن اختلافات و آوردن آنان در فضای عمومی جامعه نیست، زیرا دولت می كوشد اختلافات را در چارچوب قانون و در نشست های كاری و حرفه ای پیگیری و برطرف كند.
مدیركل سیاسی وزارت كشور تصریح كرد: برخی گروه ها و تشكل های سیاسی انتقاداتی به مسئولان وارد می كنند اما مردم فهیم و با بصیرت هم خیلی از اختلافات بین مسئولان خوشحال نمی شوند و از آنان نمی پذیرند كه همیشه درگیری داشته باشند.
رضازاده با تاكید بر پرهیز از اختلافات و تربیونی كردن آنها گفت: اختلافات به زیان مردم و مورد سوء استفاده بدخواهان و دشمنان در داخل و خارج كشور می شود.
وی همچنین اعتدال را خط مشی دولت یازدهم بیان كرد و افزود: اعتدال دارای ریشه دینی در اسلام است.
رضازاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، وجود احزاب، تشكل ها و گروه های سیاسی در كشور را باعث از بین بردن رانت خواری، فساد اداری و باند بازی دانست و اذعان كرد: وقتی تشكل های سیاسی وجود داشته باشند مانع سوء استفاده برخی ها در این زمینه می شوند.

**مینو خالقی
وی در خصوص خانم خالقی یكی از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در اصفهان گفت: در این مورد فقط بحث حقوقی بین شورای نگهبان و وزارت كشور وجود دارد و در نتیجه مرجع تعیین كننده، قانون است.
رضازاده تصریح كرد: آنچه كه فرمانداری، استانداری و وزارت كشور مسئول آن است، انجام داده اند و پیگیر شده اند و در نهایت شورای نگهبان نیز نظری دارد، كه توضیح داده شده است.
در این نشست احزاب و تشكل های سیاسی كاشان از جمله درخواست صدور مجوز برای خانه احزاب كاشان را مطرح كردند.
شبك **6136 /6021** 1917
۰ نفر