۲۱ فروردین ۱۳۹۵، ۱۲:۱۹
کد خبر: 82027319
T T
۰ نفر
«داتام» سنتي و محلي مي خواند

تهران- ايرنا- گروه موسيقي «داتام» روزهاي 25 و 26 فروردين ماه در فرهنگسراي نياوران به روي صحنه مي رود.

به گزارش روز شنبهٔ گروه فرهنگي ايرنا، به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي نياوران، اين گروه به سرپرستي آنارام زهرايي و خوانندگي وي و امير رفعتي، ١1 قطعه را براي علاقه مندان اجرا خواهد كرد.
سرپرست گروه »داتام» با بيان اينكه اين كنسرت در دو بخش اجرا خواهد شد، گفت: گروه داتام در بخش نخست به اجراي موسيقي اصيل ايراني در دستگاه نوا و شور، تصنيف هايي چون «شنيدار عشق»، «حال دل»، «آتش جاودان» و «عشق شيرين» مي پردازد.
زهرايي افزود: در بخش دومِ اين اجرا، قطعه هايي از موسيقي نواحي كردستان و لرستان در دستگاه شور، ماهور و سه گاه؛ و تصنيف هايي چون «شو چراي»، «ساز سحري»، «ياري نازنين» و «دسمه بير»، براي مخاطبان اجرا خواهد شد.
سرپرست گروه داتام با بيان اينكه در اين اجرا سعي شده با تنظيم هاي جديد، كار متفاوتي ارائه شود، گفت: هدف گروه در اين اجرا نشان دادن موجي نو در موسيقي سنتي و تحولي در موسيقي نواحي لرستان و كردستان به مخاطب است.
زهرايي كه افزون بر آهنگسازي و تنظيم، بعضي از شعرهاي اين اجرا را سروده است، گفت: در بخش موسيقي اصيل، قطعه هايي براي ساز سُرنا تنظيم شده است. از سازهاي كوبه يي نيز در اين بخش استفاده شده كه معمولاً در موسيقي اصيل ايراني كم تر حضور اين سازها را مي بينيم.
وي در ادامه افزود: گروه «داتام» به مدت دو سال است كه تشكيل شده و اكثر اعضاي گروه از هنرمندان جوان كشور هستند.
نوازندگان اين اجرا عبارتند از: عليرضا بشردوست (سنتور)، مهرداد مسعودي (كمانچه)، سحر ميرهاشمي (قانون)، كيهان نژاد (سُرنا و بالابان)، مهناز كاشاني (قيچك آلتو) و تينا لاجورديان (عود).
كنسرت گروه «داتام» ساعت 21 روزهاي 25 و 26 فروردين ماه در تالار خليج فارس فرهنگسراي نياوران برگزار مي شود.
فراهنگ**3067**1569
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ