تعامل با كشورهای مسلمان برای توسعه گردشگری حلال/افزایش 12 درصدی شمار گردشگران خارجی

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از جمله هدفگذاری های این سازمان، تعامل با كشورهای همسایه به ویژه كشورهای مسلمان جهان به منظور توسعه و رونق گردشگری حلال است.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، مرتضی رحمانی موحد با اعلام این مطلب افزود: امنیت و آرامشی كه امروز در ایران اسلامی داریم شاخصی برجسته در میان دیگر كشورهای اسلامی است كه سبب گسترش گردشگری حلال می شود و در این ارتباط هدفگذاری هایی برای بازارهای كشورهای مسلمان صورت گرفته است.

* توجه و ضرورت توسعه گردشگری در برنامه ششم توسعه
رئیس ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به برنامه ششم توسعه و تاكیدات مقام معظم رهبری بر توجه و ضرورت توسعه گردشگری، تصریح كرد: در متن صریح بندهای برنامه ششم توسعه به 5 برابر شدن گردشگران خارجی و سامان دهی این حوزه تاكید شده است.
رحمانی موحد گفت: نگاهی كه باید به حوزه گردشگری داشت نگاهی بر پایه تعاملات مردمی در سطح بین المللی است و در این رابطه نباید گردشگری را یك مقوله سیاسی قلمداد كرد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار كرد: در دو سال اخیر و با اقداماتی كه صورت گرفته در حوزه گردشگری خارجی شاهد رشد 12 درصدی آمار ورود گردشگران خارجی به ایران بودیم.

* سفر گردشگران خارجی به ایران
بنابر اعلام ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: در نوروز امسال بخشی از گردشگران خارجی به ایران سفر كردند، این درحالی بود كه اغلب گردشگران خارجی دیگر ایام سال را برای سفر به ایران انتخاب می كردند. با این حال و با تعاملاتی كه صورت گرفته و افزایش شناخت، امسال گردشگران خارجی نوروز را برای زمان سفر خود به ایران برگزیدند.
فراهنگ**1355**1569
۰ نفر