۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۳:۴۴
کد خبر: 82013870
T T
۰ نفر
نیروهای مسلح آماده همه گونه كمك به دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

تهران - ایرنا - سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اعلام آمادگی این نیروها برای كمك به دولت، فصل‌الخطاب قرار دادن منویات و پیشنهادات رهبر معظم انقلاب را دروازه ورود و اقدام موفق در عرصه اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد كل نیروهای مسلح در سخنانی با اشاره به لزوم پرهیز از شعارزدگی و محاسبات غلط در قبال موضوع حساس و راهبردی مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی اظهار كرد: بزرگنمایی تحریم و رفع تحریم‌ها یك گفتمان انحرافی و به دور از واقعیات محض موجود برای تأثیر بر افكار عمومی و مرعوب ساختن مخاطب است اما برابر قابلیت‌ها شایستگی‌ها و هوشمندی ملت ایران راه به جایی نخواهد برد.
وی افزود: غفلت از دشمنان واضح ملت به ویژه آمریكا، آیندگان را به قضاوت‌های سخت نسبت به ما واخواهد داشت. همانگونه كه امروز ما نسبت به آنچه در گذشته تاریخی كشورمان در عصر قاجار و پهلوی وجود دارد قضاوت‌های سخت و نكوهش‌گر داریم.
سردار جزایری هرگونه كوتاهی و قصور در بكارگیری منویات رهبری در سخنرانی نوروزی و ضرورت ترسیم نقشه راه اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل به آن را خسارت و خطایی نابخشودنی دانست و تصریح كرد: مخاطب اصلی اقتصاد مقاومتی دولت محترم است لذا ضمن اعلام آمادگی همه‌جانبه نیروهای مسلح و بسیج برای نقش‌آفرینی‌های تعیین‌كننده در عرصه اقتصاد مقاومتی و تحقق پیشنهادات ده‌گانه معظم‌له تأكید می‌كنیم الگوی عینی و تجربه شده نیروهای مسلح برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی فراروی دولت قرار دارد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تصریح كرد: نیروهای مسلح نشان داده‌اند كه همواره پای كار انقلاب و پاسخ به نیازهای كشور بوده‌اند و در این راه هیچ گاه دریغ نكرده‌اند.
وی با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای نیروهای مسلح در دوره تحریم‌های ظالمانه به ویژه در حوزه دفاعی كه با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی حاصل شده است، تأكید كرد: الگوی اقدام نیروهای مسلح و مدافع انقلاب در رفع نیازمندی‌های دفاعی و بازدارندگی كشور به ویژه در عرصه موشكی و توسعه ظرفیت‌های دفاع سرزمینی كه جبهه دشمن را مات و مبهوت خود ساخته است می‌تواند مدل سایر بخش‌ها در عمل به اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.
معاون ستاد كل نیروهای مسلح با تأكید بر اینكه امروز جبهه دشمن با حسرت و شگفتی نظاره‌گر محو و تحقیر شده عظمت ملت ایران شده است، خاطرنشان كرد: اقتصاد مقاومتی عرصه شكوفایی و درخشندگی بیشتر ایران اسلامی در جهان معاصر است و این مردم هستند كه برای درك چنین حقیقتی تبدیل اقتصاد مقاومتی را فراتر از یك شعار به مثابه یك اقدام ملی و عملی مطالبه می كنند.
سردار جزایری تصریح كرد: از مجموعه دولت محترم انتظار می‌رود بی‌اعتنا به وعده‌ها و وعیدهای بی پشتوانه و فریبنده جبهه دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب با تكیه بر داشته‌ها و ظرفیت‌های ملی و بومی، مقاومت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را نقشه راه عزت، پیشرفت و سربلندی كشور و رفع مشكلات مردم قرار دهند. این اراده بزرگ است كه راه‌های نفوذ را مسدود و دشمنان را مأیوس و ناكام می‌سازد.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پایان گفت: مذاكره و تعامل با آمریكا اگر می‌توانست پیشتر مشكل‌گشا و چاره‌ساز واقع شود مشكل كشورهای تحت استیلای غرب و مستعمره‌های سیاسی اقتصادی آمریكا را حل می‌كرد.
اجتمام ** 9105 ** 1418

سرخط اخبار سیاست