۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۵:۳۳
کد خبر: 82000166
T T
۰ نفر
توجه به محرومان و زائرمحوری از رویكردهای آستان قدس رضوی است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: توجه به محرومان، زائر محوری و تبدیل مشهد به مرجعیت علمی از جمله رویكرد های آستان قدس رضوی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در مراسم معارفه خود به عنوان تولیت آستان قدس رضوی با قدردانی از حدود چهار دهه زحمات آیت الله طبسی افزود: خدمت رسانی در آستان قدس رضوی باید ادامه یابد.
وی اظهار كرد: منشور هفت گانه رهبر معظم انقلاب در ماموریت اینجانب پیش روی خدمتگزاران این بارگاه مقدس است.
وی گفت: توجه به محرومان باید ارتقا پیدا كند كه برای این منظور معاونت امداد مستضعفان در آستان قدس رضوی تشكیل می شود.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: زائر محوری دومین رویكردی است كه به صورت ویژه دنبال می شود و همه سطوح حكومت باید نگاهشان در این مسیر تسهیل حال زائران باشد.
وی اظهار كرد: فرمانداران، شهرداران، استانداران و تمام مسئولان اجرایی باید با رویكرد خدمت رسانی به زائران به خراسان رضوی نگاه كنند زیرا این ماموریت همگانی است.
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینكه فعالیت های اقتصادی باید با رویكرد زائر محوری دنبال شود گفت: خراسان رضوی و شهر مشهد دارای رویكرد فرهنگی است و به دلیل وجود حرم مطهر رضوی تاكنون علمای بسیار بزرگی در این استان رشد یافته اند و بر همین اساس باید علم در این شهر رشد پیدا كند تا به یك مرجعیت علمی برای جهان اسلام تبدیل شود.
وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: باید التزام فكری، اخلاقی و عملی نسبت به آموزه های ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت فاطمه زهرا (س) داشته باشیم و از این گنجینه ارزشمند به درستی استفاده كنیم.
7498/ 6053

سرخط اخبار استان‌ها