۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۵۳
کد خبر: 81999857
T T
۰ نفر
سهام ٢ شركت پتروشیمی 25 اسفندماه در فرابورس واگذار می شود

تهران- ایرنا- سهام پتروشیمی كازرون، صنایع پتروشیمی دهدشت و تولید نیروی برق سبز منجیل به عنوان آخرین عرضه های امسال دولت در فرابورس سه شنبه این هفته(٢٥ اسفند ماه) روی میز فروش قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، آخرین عرضه های امسال سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران در حالی با عرضه سهام سه شركت دولتی در هفته پایانی امسال صورت می گیرد كه قرار است ١٩,٧٨ درصد سهام پتروشیمی كازرون معادل ١٣٠ میلیون و ٥٥٢ هزار و ٢٦٦ سهم به ارزش پایه هر سهم دو هزار و ٦٦٦ ریال و ارزش كل پایه ٣٤٨ میلیارد و ٥٢ میلیون و ٣٤١ هزار و ١٥٦ ریال سه شنبه این هفته در فرابورس عرضه می شود.
بر اساس این گزارش، مبلغ سپرده شركت در این مزایده ١٠ میلیارد و ٤٤١ میلیون و ٥٧٠ هزار و ٢٣٥ ریال تعیین شده است و برنده مزایده باید ٢٠ درصد مبلغ پیشنهادی خود را تا ٢٠ روز كاری پرداخت كند و بقیه را به صورت قسطی در مدت پنج سال بپردازد.
سازمان خصوصی سازی بلوك 19.87 درصد سهام شركت صنایع پتروشیمی دهدشت شامل ١٩٢ میلیون و ٦٣٨ هزار و ٢٧٥ سهم را نیز در این روز روی میز فروش فرابورس می گذارد كه قیمت پایه هر سهم آن ٢١٣٩ ریال و ارزش كل پایه ٤١٢ میلیارد و ٥٣ میلیون و ٢٧٠ هزار و ٢٢٥ریال تعیین شده است.
مبلغ سپرده شركت در این مزایده نیز ١٢ میلیارد و ٣٦١ میلیون و ٥٩٨ هزار و ١٠٧ ریال تعیین شده است و برنده مزایده باید ٢٠ درصد مبلغ پیشنهادی خود را تا ٢٠ روز كاری پرداخت كند و بقیه را به صورت قسطی در مدت پنج سال بپردازد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، ١٠٠ درصد سهام شركت تولید نیروی برق سبز منجیل شامل ٣٠٠ میلیون سهم این شركت نیز قرار است به قیمت پایه هر سهم هشت هزار و ٨٠٠ ریال و ارزش پایه كل دو هزار و ٦٤٠ میلیارد ریال در این روز، روی میز فروش فرابورس برود.
همچنین، سپرده حضور در این رقابت، ٧٩ میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریال و مهلت پرداخت حصه نقدی حداكثر ٢٠ روز كاری پس از انجام معامله تعیین شده است و ١٥ درصد قیمت معامله نیز به طور نقد و بقیه در اقساط هفت ساله با نرخ ١٥ درصد پرداخت خواهد شد.
اقتصام** 9186 ** 2023
۰ نفر