۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۱۲
کد خبر: 81958618
T T
۰ نفر
ارزش صادرات فرش ماشینی كشور تا پایان سال به 400 میلیون دلار می رسد

كرمانشاه - ایرنا - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ابراز امیدواری كرد تا پایان سال جاری ارزش صادرات فرش ماشینی كشورمان به 400 میلیون دلار برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی خسروتاج روز چهارشنبه و در حاشیه افتتاح پنج طرح صنعتی كرمانشاه در خصوص صادرات صورت گرفته فرش ماشینی كشور گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ارزش صادرات این محصول بیش از 300 میلیون دلار بوده است.
وی ادامه داد: در حالی طی 9 ماه گذشته بالغ بر 300 میلیون دلار صادرات فرش ماشینی داشتیم كه این رقم در سال گذشته به 330 میلیون دلار رسیده بود.
تاج خسرو با بیان اینكه صنعت فرش ماشینی ایران با صنعت فرش دستباف از لحاظ صادرات برابری می‌كند، یادآور شد: بازارهای داخلی كشور تقریبا اشباع شده و باید نگاه ما به فرش های ماشینی نگاهی صادراتی باشد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به نرخ بالای سود بانكی اشاره و با بیان اینكه بسیاری از واحدهای تولیدی از این موضوع ناراضی هستند، ابراز امیدواری كرد تا فضای جدید ایجاد شده و رفع تحریم ها، شاهد كاهش این نرخ باشیم.
وی همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را در پیشبرد امور اقتصادی بسیار موثر ارزیابی كرد و گفت: با كمك گرفتن از منابع مالی این بخش صنایع ما رونق گرفته و می توانند با حداكثر توان و ظرفیت به كار خود ادامه دهند.
تاج خسرو یادآور شد: مهمترین مزیت تقویت صنعت و بخش تولیدی، كاهش نرخ بیكاری به عنوان یكی از مهمترین معضلات جامعه است كه می توانیم به این وسیله اشتغالزایی خوبی ایجاد كنیم.
وی در پایان با اشاره به افتتاح چند طرح صنعتی، ابراز امیدواری كرد با حمایت بانك ها و كمك مجموعه مدیران استان بتوانند با تمام توان به تولید پرداخته و در آینده نیز ظرفیت تولیدات خود را افزایش دهند.
در دهمین روز از ایام الله دهه مبارك فجر، پنج طرح صنعتی و تولیدی در استان كرمانشاه كه زمینه اشتغال یكصد نفر را فراهم می كند با حدود 400 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
7458/8066

سرخط اخبار استان‌ها