۱۵ دی ۱۳۹۴، ۱۳:۱۷
کد خبر: 81908161
T T
۰ نفر
صلاحیت 140 داوطلب مجلس دهم در چهارمحال و بختیاری تایید شد

شهركرد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت:با اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس دهم در هیات های اجرایی در نهایت 140 داوطلب در این استان در صحنه انتخابات باقی ماندند و تایید صلاحیت خود را از هیات های اجرایی بدست آوردند.

خدابخش مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از مجموع 146 داوطلب ثبت نامی مجلس دهم در استان، پنج نفر انصراف دادند و فقط یك نفر در هیات های اجرایی رد صلاحیت شد.
وی ادامه داد: از پنج نفر انصرافی سه نفر از حوزه انتخابیه اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ بوده و دو داوطلب از حوزه انتخابیه لردگان انصراف داده اند و یك داوطلب رد صلاحیت شده نیز از حوزه انتخابیه لردگان بوده است.
مرادی تصریح كرد: به استناد ماده 50 قانون انتخابات و ماده 28 آیین نامه اجرایی مجموعه قوانین و مقررات انتخابات مجلس، فرمانداران مراكز حوزه های انتخابیه چهارگانه استان یك نسخه از صورت جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان را به هیات نظارت استان و ستاد انتخابات كشور ارسال می كنند.
به گزارش ایرنا، داوطلبان رد صلایت شده از 16 دی ماه جاری به مدت چهار روز فرصت دارند تا در صورت هرگونه اعتراض مراتب و مستندات را به هیات نظارت تحویل دهند.
استان چهارمحال و بختیاری دارای چهار كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری به طور همزمان هفتم اسفند امسال برگزار می شود.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها