۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
کد خبر: 81873674
T T
۰ نفر

افتتاح پایگاه اورژانس هوایی غرب خراسان رضوی

۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۵
کد خبر: 81873674
افتتاح پایگاه اورژانس هوایی غرب خراسان رضوی

سبزوار- ایرنا- پایگاه اورژانس هوایی غرب استان خراسان رضوی عصر پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان در شهرستان سبزوار افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، هم اكنون 17 پایگاه اورژانس در سطح محورهای مواصلاتی شهرستانهای سبزوار ، جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن فعالیت می كنند كه با بهره برداری از این پایگاه زمان رسیدن به بالین بیمار در سطح این شهرستانها تسریع می شود.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت : عبور سالانه بیش از 20 میلیون زائر از محور سبزوار -شاهرود و شناسایی این محور به عنوان ششمین جاده پر خطر كشور نیاز به استقرار این پایگاه را دو چندان كرده بود.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: وجود نقاط صعب العبور در سطح شهرستان های غرب خراسان رضوی به خصوص در منطقه كویری جنوب سبزوار و عبور سالانه شمار زیادی كامیون ترانزیت از محورهای شاهرود - سبزوار ، سبزوار - مشهد و سبزوار- قوچان از دلایل دیگر استقرار این پایگاه هوایی منطقه است.
وی اظهار امیدواری كرد با استقرار این پایگاه هوایی شاهد ارائه خدمات ارزشمندی در حوزه بهداشت و درمان به مردم منطقه و زائران حضرت رضا (ع) باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی سبزوار نیز گفت: مجوز این پایگاه با پیگیری های فراوان از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی اخذ و با همكاری یگان هوایی نیروی انتظامی در سبزوار راه اندازی شده است.
دكتر علیرضا مسلم افزود: با استقرار این پایگاه هوایی تمام شهرستان های غرب خراسان رضوی و نیز تعدادی از شهرستان های خراسان شمالی زیر پوشش قرار می گیرد.
وی با بیان اینكه این بالگرد با اجاره ماهانه یك میلیارد و 500 میلیون ریال و به مدت یكسال در اختیار دانشگاه علوم پزشكی سبزوار است، ادامه داد: این بالگرد تا شعاع 150كیلومتری محور های شهرستان سبزوار را پوشش خواهد داد.
وی با بیان اینكه یكی از مهمترین كاربرد های این پایگاه انجام عملیات انتقال مصدومان از نقاط صعب العبور است ،تصریح كرد: متاسفانه در برخی از نقاط تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكی سبزوار پایگاه اورژانس جاده ای وجود ندارد كه با استقرار این پایگاه ارائه خدمات درمانی به این نقاط نیز در كمترین زمان ممكن انجام می شود.
وی افزود: برای ساخت این پایگاه بالغ بر پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .
رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی سبزوار نیز گفت : این بالگرد تنها توانایی پرواز در روز را دارد .
علی شریفان پراكندگی جمعیت و كمبود آمبولانس و پایگاه جاده ای را از جمله مهم‌ترین دلایل برای استقرار امداد هوایی در سبزوار دانست .
وی افزود: در حال حاضر تعداد 17 پایگاه اورژانس در سطح محور شهرستانهای سبزوار ،جوین ،جغتای ،خوشاب و داورزن در حال فعالیت هستند كه این تعداد باید به 25 پایگاه برسد.
سبزوار در 237 كیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8144/7499/1211
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه