۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۲۰
کد خبر: 81873265
T T
۰ نفر
ورود بیش از دو میلیون و 196 هزار زائر و مسافر به خراسان رضوی

مشهد - ایرنا - دبیر كمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود بیش از دو میلیون و 196 هزار زائر و مسافر از 14 آذرماه تاكنون برای شركت در مراسم عزادارای روزهای آخر ماه صفر به این استان خبر داد.

جواد وحدتی فرد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : از این جمعیت 318 هزار و 282 مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای و 88 هزار و 600 نفر توسط ناوگان هوایی به استان و مشهد الرضا (ع) وارد شده اند.
وی افزود : 131 هزار و 982 زائر نیز با سیستم ریلی و قطار به مشهد الرضا (ع) سفر كرده اند.
به گفته وی ، یك میلیون و 657 هزار و 428 نفر هم با وسایل نقلیه شخصی برای شركت در مراسم عزادارای روزهای آخر ماه صفر به استان وارد شده اند.
وحدتی فر با بیان اینكه تلاش شده ناوگان حمل و نقل خدمات مناسبی به زائران ارائه دهد ، افزود : برای بحث زائران پیاده هم دستورالعمل ویژه ای تهیه و اجرا شده بر این اساس كاروان های پیاده فقط در زمان روشنایی و بر خلاف جریان ترافیك و خارج از سطح سواره رو در محورها تردد می كنند.
دبیر كمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت : این كاروان ها به صورت صف های منظم در یك ردیف با رعایت كامل ایمنی و پرچم شبرنگ و علایم هشدار دهنده تردد كرده و از حركت آنان در جاده ها طی شرایط جوی نامساعد دو روز قبل جلوگیری شد.
وحدتی فرد گفت : برای هر گروه 50 نفره از زائران پیاده یك مسوول ایمنی مجهز به جلیقه ،راكت ایست و چراغ هشدار دهنده یا پرچم شبرنگ همراه شده است.
وی تصریح كرد : برنامه ریزی های لازم برای بازگشت زائران و مسافران در بخش های مختلف حمل و نقلی بویژه زائران پیاده انجام شده و مشكلی در این رابطه وجود ندارد.
بر اساس پیش بینی ها تا روز شهادت امام رضا (ع) بیش از سه میلیون و 700 هزار زائر و مسافر به این شهر سفر می كنند.
بیش از 700 زائر پیاده اهل سنت از استان های مختلف كشور نیز روز گذشته برای شركت در مراسم رحلت پیامبر اكرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) وارد مشهد شدند.
1906/1211
۰ نفر