۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۴:۵۲
کد خبر: 81857269
T T
۰ نفر
پیام ركن آبادی قبل ازعزیمت به سرزمین وحی به فرزند شهید لبنانی

بیروت - ایرنا –« غضنفر ركن آبادی » سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران كه جایگاهی ویژه نزد همه مردم لبنان از طوایف و مذاهب مختلف دارد، پیش از عزیمت به سرزمین وحی برای ادای مناسك حج تمتع در پیام خداحافظی به فرزند شهید رضوان فارس (حاج رضا) رئیس تیم حفاظت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت « از خداوند متعال آرزوی شهادت» كرده است.

به گزارش ایرنا، ركن آبادی كه در مناسك حج تمتع امسال ودر جریان فاجعه دردناك منا درگذشت با خانواده شهدای مقاومت لبنان به ویژه فرزندان شهدای انفجارهای تروریستی انتحاری مقابل سفارت ایران در بیروت روابطی گرم وصمیمانه داشت.
خانواده شهید رضوان فارس متن این پیام را در اختیار خبرنگار ایرنا در بیروت قرار دادند.
وی در این پیام خطاب به « ریان» دختر شهید رضوان فارس نوشته است: دخترعزیزم الان عازم حرم نبوی هستم و دعاگوی شما و اعضای خانواده تان هستم.
در ادامه این پیام آمده است: همه شما فرزندان شهدا را جزو خانواده خود می دانم و تو همچون دختر من هستی.
در ادامه پیام ركن آبادی آمده است: شهادت گوارای پدرت.. از خداوند می خواهم مرا نیز به او ملحق كند و توفیق شهادت در راه خود را نصیبم گرداند.
شهید رضوان فارس محافظ شخصی ركن آبادی و سرپرست تیم حفاظت و امنیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بود كه در جریان انفجارهای تروریستی دو سال قبل مقابل سفارت ایران در بیروت به شهادت رسید.
در جریان این عملیات تروریستی، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی ایران در بیروت ، همسر یكی از دیپلمات های ایرانی و 4 تن از نیروهای حفاظت و تعدادی شهروند عادی لبنانی به شهادت رسیدند.
در این عملیات تروریستی كه توسط گروه تروریستی تكفیری گردان های عبدالله عزام وابسته به القاعده انجام گرفت، ابتدا یكی از دو عنصر انتحاری خود را در نزدیك در ورودی سفارت منفجر كرد كه به دنبال آن شهید رضوان فارس (حاج رضا) به سرعت به خیابان آمد و با تیراندازی مانع از ورود خودروی بمب گذاری شده و انتحاری دوم به داخل سفارت شد.
این اقدام شجاعانه شهید فارس باعث شد فرد انتحاری خود و خودروی بمب گذاری شده را در پشت دیوار سفارت منفجر كند.
شهید حاج رضا با این ایثارگری و بذل جان خود توانست خطری بزرگ و هولناك را از سفارت جمهوری اسلامی ایران و كاركنان ایرانی و غیرایرانی آن دور سازد.
خاورم*(4)*381*390*1324

سرخط اخبار جهان