۱۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۵۷
کد خبر: 81825641
T T
۰ نفر
داعش مسوولیت انفجار شهر العریش مصر را برعهده گرفت

تهران - ایرنا - گروه تروریستی داعش روز چهارشنبه مسوولیت انفجار امروز (چهارشنبه) در صحرای سینا را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یك بمب گذار انتحاری عضو داعش امروز (چهارشنبه) خودرویی مملو از مواد منفجره را در مقابل باشگاه افسران پلیس در شهر العریش واقع در شبه جزیره سینا منفجر كرد كه بر اثر آن دستكم 3 پلیس كشته و 10 نفر زخمی شدند.
یك مقام وزارت كشور مصر در حالی كه خواست نامش ذكر نشود، گفت كه 5 نفر از زخمی شدگان در این حمله غیرنظامی و 5 تن از نیروهای پلیس بودند.
نیروهای امنیتی مصر طی سال ها در این منطقه با تحركات تروریست ها دست به گریبان بوده اند.
درگیری نیروهای امنیتی مصر با تروریست ها در سینا از زمان بركناری محمد مرسی رییس جمهوری وقت مصر در سال 2013 شدت یافته است، به طوری كه صدها نیروی امنیتی از آن زمان به بعد در این صحرا كشته اند.
در همین حال، گروه تروریستی ولایت سینا كه در شبه جزیره سینا فعالیت دارد، با انتشار بیانیه ای، انفجار امروز در شهر العریش را پاسخی به بازداشت زنان قبایل سینا به دست نیروهای دولتی مصر دانست.
العریش حدودا در 70 كیلومتری شمال منطقه ای واقع است كه یك هواپیمای روس روز شنبه در آنجا سقوط كرد و همه 224 سرنشین آن جان باختند.
علت سقوط این هواپیما هنور مشخص نشده، اما داعش بدون ارایه مدرك، مسوولیت سرنگونی آن را برعهده گرفته است.
در همین حال، عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر گفته كه اوضاع امنیتی در سینا كاملا تحت كنترل است و ادعای داعش صرفا جنبه تبلیغاتی دارد تا وجهه مصر را در سطح بین المللی خدشه دار كند.
خاورم**9109**1010