۹ مهر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۳
کد خبر: 81780842
T T
۰ نفر
لاریجانی: بحث های حاشیه ای، دانشگاه را اسلامی نمی كند

قم- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه گفت: استادان محور اسلامی شدن دانشگاه ها هستند و اعتقاد داریم با بحث های حاشیه ای نمی توان دانشگاه را اسلامی كرد.

به گزارش ایرنا، 'علی لاریجانی' در آیین بهره برداری از نخستین و بزرگ ترین مركز داده علوم اسلامی با عنوان 'امین' در مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران كشور در قم، تاثیر استادان بر دانشجویان و دانش آموزان را بسیار زیاد دانست و افزود: تا استادانی ورزیده از نظر فكری و دینی نداشته باشیم تاثیرگذاری روی دانشجویان امكان پذیر نیست.
وی ادامه داد: در مورد درس دینی در مقطع متوسطه نیز اگر مربی اهل مبانی نباشد نمی تواند به خوبی معارف را معرفی كند. بنابراین ضرورت حضور فردی كه با زبان درست و فهم دقیق معارف اسلامی را به دانش آموزان منتقل كند، حس شده است و این مساله در دانشگاه ها نیز دیده می شود.
لاریجانی ادامه داد: امروز در دانشگاه ها، دبیرستان ها و بخش های گوناگون نیاز داریم زنان بافضیلت، معارف اهل بیت (ع) را توضیح و جامعه را رشد دهند.

** بسترهای مجازی انتقال اسلام به خارج ایجاد شود
لاریجانی افزود: باید بسترهای انتقال دین به خارج از كشور در فضای مجازی ایجاد شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد 'باید بتوانیم از ظرفیت ها استفاده كنیم'.
وی به از میان رفتن بنیان های خانواده در كشورهای غربی و تلاش آنان برای یافتن الگوهای موفق ازدواج اشاره كرد و گفت: باید تلاش كنیم مدل خود را به آنها منتقل كنیم. از این رو، لازم است ریشه های فكری و مبانی نظری الگوی ما توضیح داده شود و ارتباط عمیق فكری به وجود آید و معارف اسلامی به خوبی تبیین شود.
به گفته او، امروز عقب افتادگی ذهنی در فهم مسائل دنیای اسلام را در سطوح بین المللی شاهدیم.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از شبكه های ماهواره ای وظیفه ایجاد نفاق در جامعه اسلامی را بر عهده دارند و در محتوای خود از تحقیقات مستشرقان یهودی و مقاله های دروغین آنان استفاده می كنند. این در حالی است كه یك سیاستمدار در عالم غرب فرصت چندانی برای شناخت اسلام ندارد و اطلاعات غلط در موضع گیری او تاثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: بسیاری از افراد در مسائل عالم اسلام سطحی كار می كنند.
به گفته او، یكی از معضلات مناطق اسلامی آن است كه قدرت های بزرگ با تصور غلط در مورد اسلام بحران هایی را ایجاد می كنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد 'نقش عالم اسلام در این تحولات مهم است. بنابراین باید افرادی تربیت شوند كه زیربناهای قدرت فكری و فرهنگی را ترویج كنند'.
مركز داده علوم اسلامی امین با تمركز بر فراهم سازی زیرساخت ها و سرویس های امن، دسترسی پذیری بالا و قابلیت توسعه برای ایجاد حفاظت در برابر حملات الكترومغناطیسی برای سرورهای فیزیكی- مجازی و اطلاعات با اخذ گواهینامه های امنیتی و تایید سازمان پدافند غیرعامل راه اندازی شده است.
اشتراك فضای فیزیكی، برخورداری از سرورهای اختصاصی، خدمات عمومی و رایانش ابری، سرویس های نظارتی و مجازی، سرویس پشتیبان گیری و مدیریت نجات از بحران، میزبانی تارنما و رایانامه و... از ویژگی های مركز داده علوم اسلامی امین است.
این مركز به همت مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران كشور ایجاد شده است.ك/3
7408/ 6133/