۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۴۰
کد خبر: 81766169
T T
۰ نفر

داعش 24 نفر را در موصل اعدام كرد

۲۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۱:۴۰
کد خبر: 81766169
داعش 24 نفر را در موصل اعدام كرد

تهران-ایرنا- گروهك تروریستی داعش 24 نفر را در شهر موصل عراق و از جمله یك خبرنگار را اعدام و اجساد آن ها را مثله كرد.

به گزارش پایگاه خبری سومر نیوز، یك منبع محلی در استان نینوا گفت: داعش اجساد این كشته ها را در محله الشهدا در شهر موصل مقابل چشمان مردم مثله كرد.
وی افزود: داعش شیوخ و بزرگان و شخصیت های صاحب نفوذ منطقه را كه به سیاست های آن اعتراض می كنند، به مزدوری متهم می كند و اینگونه شروع به از بین بردن آن ها كرده است.
از سوی دیگر یك مقام نظامی در استان نینوا گفت: داعش قحطان سلمان تصویر بردار شبكه سما الموصل را بدون ذكر دلیل، به ضرب گلوله در مركز شهر موصل اعدام كرد.
موسسه بین مللی مطبوعات در وین روز شنبه اعلام كرد كه گروه تروریستی داعش در سال 2015 ، 61 روزنامه نگار از جمله 13 روزنامه نگار عراقی را به قتل رسانده است.
از سوی دیگر روز گذشته منابع محلی اعلام كردند كه عناصر گروه تروریستی داعش، 10 نفر از ائمه جمعه و جماعت مساجد كركوك را در منطقه الحویجه به علت اعلام مخالفت برای بیعت با خلیفه ! ربود.
اعدام این افراد به دلیل مخالفت با شیوه و رفتار نیروهای داعش و سرباز زدن از اطاعت اوامر آنان كه خواستار سخنرانی برای تشویق مردم به مقابله با نیروهای دولتی و الحشد الشعبی(نیروهای مردمی) بودند صورت گرفت.
تروریست های داعش، پیش از این شماری از سخنرانان و ائمه جماعت مساجد استان های نینوا و كركوك و صلاح الدین را ربوده و اعدام كرده بودند.
موصل از خرداد ماه سال گذشته تاكنون به اشغال گروهك تروریستی-تكفیری داعش در آمد و از آن زمان تاكنون این شهر و مناطق اطراف آن به دلیل حضور عناصر داعش با بحران امنیتی و بشری سختی روبه رو بوده است.
داعش قوانین سختگیرانه ای را در این شهر به اجرا گذاشته كه این امر باعث در تنگنا قرار گرفتن مردم شده است. این گروهك همچنین اجازه خروج مردم را از این شهر نمی دهد.
نیروهای مردمی و ارتش عراق از آن زمان تاكنون سعی در آزادی مناطق تحت اشغال از چنگال داعشی ها كرده اند و تروریست ها نیز برای در امان ماندن از حملات نیروهای مردمی عراق از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می كنند و به همین دلیل آزادسازی مناطق تحت كنترل داعش با كندی پیش می رود.
خاورم **2041**1275
۰ نفر