ابلاغ تسلیت رهبر انقلاب به‌دنبال درگذشت تعدادی از هموطنان درحادثه مكه

تهران-ایرنا- رئیس دفتر مقام معظم رهبری ازطرف رهبر معظم انقلاب اسلامی درتماس تلفنی با حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی، درجریان آخرین وضعیت آسیب دیدگان حادثه مكه قرار گرفت و درگذشت تعدادی از زائران ایرانی دراین حادثه را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این تماس تلفنی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی‌گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری جویای حال زائران ایرانی و آخرین وضعیت مداوای آسیب دیدگان شد كه حجت‌الاسلام قاضی عسگر با بیان گزارشی از حادثه و آمار جان‌باختگان و مجروحان آن، در خصوص مراحل درمانی آسیب‌دیدگان توضیح داد.
رییس دفتر مقام معظم رهبری همچنین از طرف رهبر انقلاب درگذشت تعدادی از هم‌وطنان در این حادثه را تسلیت گفت و علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسألت كرد.
وقوع طوفان شدید در مكه طی روز جمعه (20 شهریور ماه) سبب سقوط یك بالابر در محوطه مسجدالحرام شد كه در نتیجه این حادثه، حدود 400 زائر خانه خدا كشته و مجروح شدند.
همچنین در اثر این حادثه، پنج زائر ایرانی جان باختند و هفت زائر هموطن دیگر مفقود هستند.
32 زائر ایرانی نیز در این حادثه دچار آسیب شدند كه به گفته معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت، وضعیت عمومی آنها خوب است.
سیام(1)**3070** 1449
۰ نفر

سرخط اخبار سیاست