۲۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۲۵
کد خبر: 81756682
T T
۰ نفر

باد شديد همراه با گرد و خاك سيستان را فرا مي گيرد

۲۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۲۵
کد خبر: 81756682
باد شديد همراه با گرد و خاك سيستان را فرا مي گيرد

زاهدان- ايرنا- كارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد شديد و در نقاط مستعد توفان گرد و خاك روزهاي دوشنبه و سه شنبه شمال استان را فرا مي گيرد.

مصدق گودرزي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: هم اينك باد با سرعت عادي در برخي ساعات گرد و خاك در شمال استان در حال وزيدن است.
وي ادامه داد: آسمان نواحي مركزي استان امروز و فردا صاف تا قسمتي ابري است اما روزهاي دوشنبه و سه شنبه غبار آلود خواهد بود.
كارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: براي نواحي جنوبي استان غبار محلي و بعد از ظهرها افزايش ابر و در برخي ارتفاعات رگبار پراكنده و رعد و برق پيش بيني مي شود.
گودرزي بيان كرد: روز گذشته در نواحي جنوبي استان شاهد رگبار پراكنده بوديم به طوري كه در قصرقند هشت ميلي متر بارندگي گزارش شد.
وي خاطر نشان كرد: در شبانه روز گذشته زاهدان با حداقل 15 درجه سانتي گراد و دلگان با حداكثر 43 درجه بالاي صفر به ترتيب خنكترين و گرمترين نقاط سيستان و بلوچستان بودند.
استان سيستان و بلوچستان به دليل بروز خشكسالي 17 ساله و وزش بادهاي موسمي 120 روزه در سيستان و مونسون در درياي عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان هاي شديد و گرد و غبار بالايي روبروست كه بعضا سبب كاهش ديد و آلودگي هوا بيشتر از 20 برابر حد استاندارد مي شود.
7316/3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها