۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۵۰
کد خبر: 81719466
T T
۰ نفر

شهر جواد آباد ورامین 20 بار لرزید

۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۵۰
کد خبر: 81719466
شهر جواد آباد ورامین 20 بار لرزید

تهران - ایرنا - فرماندار ورامین گفت: وقوع زلزله در شهر جواد آباد از ساعت 23 شامگاه پنچشنبه 22 مردادماه جاری آغاز شد و تا كنون 20 بار این شهر را لرزنده است.

محسن خوانساری روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این زلزله هاو پس لرزه ها در شهر جواد آباد هیچ خسارتی در پی نداشته و آرامش كامل در این شهر و مناطق اطراف برقرار است.
وی گفت: بزرگترین درجه این لرزه ها چهار و یك دهم ریشتر و مابقی این لرزه های با قدرت كمتراز دو درجه در مقیاس امواج درونی (ریشتر ) بوده است.
خوانساری با اشاره به فعال ستاد مدیریت بحران در منطقه افزود: از نخستین لحظه های وقوع زلزله در شهر جواد آباد ، جلسه ستاد بحران در شهرستان ورامین تشكیل و كلیه عوامل امدادی با استقرار در محل وقوع زلزله در حالت آماده باش قرار گرفتند.
وی افزود: گسل زلزله باعث بروز این لرزش ها در شهر جواد آباد شده علاوه بر ورامین ،شهرستان های پیشوا، پاكدشت و قرچك را نیز در بر می گیرد و لازم است تا هماهنگی لازم بین تمامی مسوولین این چهارشهرستان پیش بینی های لازم برای مقابله با زلزله های احتمالی داشته باشند.
فرماندار ورامین گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته روز شنبه جلسه ستاد بحران جنوب شرق استان تهران تشكیل می شود تا با ایجاد هماهنگی لازم میان مسوولین ورامین ، قرچك ، پیشوا و پاكدشت جلسات مستمری برای مقابله با زلزله احتمالی صورت گیرد.
وی گفت: به دلیل وقوع چندین پس لرزه از ابتدای روز جمعه 23 مرداد جلسه هماهنگی ستاد بحران بخش جواد آباد شامگاه جمعه با حضور مسوولین منطقه ای و استانی دربخش جواد آباد تشكیل و هماهنگی های لازم برای مقابله با بحران های احتمالی تشكیل شده است.
خوانساری تأكید كرد: كلیه امكانات شهرستان ورامین با پشتیبانی امكانات سایر شهرستان های جنوب شرق استان تهران در آماده باش كامل به سر می برند و آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی وجود دارد و مردم نباید به هیچ عنوان نگران باشند.
فرماندار ورامین تصریح كرد: تا كنون هیچ هشداری از سوی مسوولین استان در خصوص احتمال وقوع زمین لرزه احتمالی ارائه نشده و پس لرزه های رخ داده نیز به هیچ عنوان برای افراد قابل احساس نبوده است.
وی تأكید كرد: با وجود وقوع چندین فقره زلزله در شهر جواد آباد، آرامش كامل در این شهر و مناطق مجاور حكمفرماست و مردم این شهر به طور عادی به زندگی خود ادامه می دهند.
فرماندار ورامین گفت: كلیه یگان های امدادی اعم از اورژانس ، آتش نشانی ، شهرداری ، راهداری ، بیمارستان های ، سوله های ستاد بحران ، ادارات خدمات رسان نظیر آب ، برق ، گاز و مخابرات در آماده باش كامل قرار داشته و در صورت نیاز این آماده باش ادامه خواهد داشت.
خوانساری گفت: هماهنگی كامل میان ستاد بحران ورامین و استان تهران وجود دارد و این هماهنگی در امر خدمت رسانی به مردم تسهیل ایجاد می كند.
زلزله ای به بزرگی 4و 1 دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی در ساعت 23 و 12 دقیقه 14 ثانیه پنجشنبه بخش جواد آباد از توابع شهرستان ورامین را لرزاند.
بر اساس گزارش مركز ژئوفیزیك دانشگاه تهران از شامگاه جمعه تا كنون نیز 17 پس لرزه در شهر جواد آباد رخ داده كه بزرگترین آن به بزرگی سه و یك دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی بوده كه در ساعت 22و 58 دقیقه و 30 ثانیه رخ داده است.
بخش جواد آباد در 40 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع است.
تهرام/7254/1831
۰ نفر