۱۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۵۶
کد خبر: 81712471
T T
۰ نفر
هوای تبریز پاك و كرج و اهواز در شرایط ناسالم قرار دارد

تهران-ایرنا-مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور امروز شنبه اعلام كرد: هوای تبریز پاك، كرج و اهواز ناسالم و كلان شهرهای تهران ، اصفهان و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا از مركز كنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح 16 تا هشت صبح 17 مرداد به دلیل وجود پوشش ابر در حال عبور در نواحی شمال غربی و غرب و حاشیه دریای خزر در روز گذشته امكان پذیر نبود.
از حدود ساعت 17 روز گذشته گرد و غبار محلی در مناطق كوهستانی و كوهپایه های آن پدیدار شد، این پدیده تا نیمه شب كمی افزایش غلظت داشت و تا صبح امروز در همان شرایط باقی ماند.
در حاشیه مرزی شرق كشور (مرز با افغانستان ) از حدود ساعت 15 یك چشمه پدیدار شد كه در حدود ساعت 17 با گرد و غبار محلی مخلوط شد و به تدریج فرونشست.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جو به خبرنگار علمی ایرنا گفت:سرعت كنونی باد در تهران 5 متر بر ثانیه (18 كیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 10 كیلومتر و رطوبت نسبی 11 درصد است.
وی اظهار كرد:هوای كنونی تهران قسمتی ابری با بیشینه دمای 37 و كمینه دمای 24 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است.
آزادی گفت:هوای تهران برای 24 ساعت اول صاف دربعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و وزش باد، 24 ساعت دوم كمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر در شهرهای جنوبی باد و گرد و خاك و 24 ساعت سوم صاف در بعد ازظهر رشد ابر در ارتفاعات در شهرهای شرقی رگبار و رعد و برق پیش بینی شده است.
به گفته وی، دمای كنونی تهران 36 درجه سانتی گراد، هوا قسمتی ابری و جهت باد جنوبی گزارش شده است.
علمی 9014**1440
۰ نفر