۱۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۴:۴۷
کد خبر: 81677479
T T
۰ نفر
نمازگزاران هندی جنایات رژیم صهیونیستی را محكوم كردند

دهلی نو- ایرنا- ائمه جمعه و نمازگزاران هندی در روز جهانی قدس ؛ جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مساجد دهلی نو نمازگزاران در صفوف به هم فشرده ضمن شركت در آخرین نماز جمعه ماه مبارك رمضان به خطبه های نماز كه مهمترین بخش آن محكومیت رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم فلسطین بود، گوش فرا دادند.

ˈمولانا مفتی مكرم احمدˈ امام مسجد جامع فتحپوری دهلی نو درخطبه های نماز امروز با محكوم كردن رژیم اشغالگر قدس سكوت كشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین را محكوم كرد.

وی با اشاره به ابتكار امام خمینی (ره) در اعلام روز جهانی قدس اظهار كرد: این اقدام بنیانگذار جمهوری اسلامی موجب وحدت و همبستگی مسلمانان و صلح دوستان جهان در مقابل مستكبران شد.

امام مسجد جامع فتح پوری دهلی نو گفت:مسلمانان امروز با شركت در راهپیمایی روز قدس بار دیگر تنفر خود را از خشونت های رژیم صهیونیستی و حمایت از مبارزات مردم فلسطین اعلام می كنند.

امام مسجد جامع فتحپوری از موضعگیری های جمهوری اسلامی ایران در قبال مسایل فلسطین تقدیر كرد و گفت: مواضع ایران به عنوان یك كشور مهم منطقه بسیار تاثیر گذار است .

هندی ها در شهرهای مختلف این كشور از جمله دهلی نو قرار است عصر امروز اجتماع های اعتراض آمیز علیه رژیم صهیونیستی برپا كنند.

احزاب سیاسی ، گروه های فعال در زمینه حقوق بشر ، شخصیت های مذهبی و اندیشمندان هندی مردم این كشور را برای شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرده اند.

رهبران سنی و شیعه هند امسال در اطلاعیه مشترك از مردم خواسته اند در مراسم روز جهانی قدس حضور گسترده ای داشته باشند.

*آساق*1600**1392

سرخط اخبار جهان