۱۰ تیر ۱۳۹۴، ۱۵:۰۲
کد خبر: 81667249
T T
۰ نفر
ایران با تیم دوم در والیبال قهرمانی آسیا/ 20 بازیكن معرفی شدند

تهران - ایرنا - هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از نهم مردادماه در تهران آغاز می شود و تیم ایران با بازیكنانی كه كمتر در لیگ جهانی بازی كرده اند و یا بازی نكرده اند در این رقابت ها به میدان می رود.

به گزارش ایرنا از فدراسیون والیبال، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از نهم مردادماه با حضور 17 تیم در چهار گروه مقدماتی در تهران آغاز می شود و به مدت 9 روز در تهران پیگیری خواهد شد.
با توجه به اینكه بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال تیم قهرمان این رقابت ها جواز حضور در المپیك را به دست نمی آورد و دو تیم برتر جام جهانی مستقیما به المپیك 2016 صعود می كنند، بر اساس تصمیم كادر فنی تیم ملی و فدراسیون والیبال تیم دوم ایران در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی مردان آسیا در تهران به میدان می رود كه اسامی 20 بازیكن معرفی شده به كنفدراسیون والیبال آسیا به قرار زیر است:
محمدطاهر وادی، فرهاد سال افزون، بهزاد حیدری، فرهاد پیروت پور، محمد جواد معنوی نژاد، میكائیل تاجر، محمدرضا موذن، رسول شهسواری، پوریا فیاضی، رحمان داوودی، علیرضا مباشری، حمزه زرینی، سعید شیرود، سعید جواهری توانا، علی شفیعی، مصطفی شریفات، رضا عابدینی، محمد فلاح،علی فتحعلی و محمد رضی پور.
كادر فنی تیم ملی كشورمان را در این رقابت ها كادر فنی تیم ملی زیر 23 سال تشكیل می دهد كه هدایت آن بر عهده پیمان اكبری و سرپرست آن مهدی نفر می باشد.
گروه بندی 17 تیم شركت كننده در این رقابت ها به قرار زیر است:
گروه A: ایران، قزاقستان، كویت، عمان و چین تایپه
گروه B:استرالیا، هند، تركمنستان، قطر
گروه C:كره جنوبی، تایلند، پاكستان و عربستان
گروه D:چین، ژاپن، سریلانكا و بحرین
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در دو سالن 12 هزار نفری و سالن فدراسیون والیبال در تهران برگزار خواهد شد.
تیم ملی والیبال ایران قهرمانی در دو دوره متوالی (2011 و 2013) را در كارنامه دارد و خود را برای سومین قهرمانی متوالی در این مسابقات آماده می كند.
ورزشی(1)**1379
۰ نفر