۴ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۵
کد خبر: 81622239
T T
۰ نفر

چند خبر ورزشی از استان گلستان

۴ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۵
کد خبر: 81622239
چند خبر ورزشی از استان گلستان

گرگان - ایرنا - افزایش سرانه فضاهای ورزشی، كسب مدال نقره ورزشكار گلستانی در مسابقات آسیایی او - اسپرت، آسیب دیدگی 440 ورزشكار گلستانی در سال 93، مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی در بندرتركمن، برگزاری 250 برنامه فرهنگی ورزشی در هفته جوان و اعزام ورزشكاران شاهد گلستانی به مسابقات ملی شنا از عناوین خبر ورزشی ایرنا مركز گلستان است.

مدیركل ورزش و جوانان گلستان گفت: با تأمین اعتبارات 101 پروژه در دست اقدام، سرانه فضاهای ورزشی استان به 0.7 مترمربع افزایش می یابد كه تا حد زیادی به اهداف برنامه پنجم توسعه نزدیك است.

بهمن طیبی اظهار كرد: در حالی كه تا پایان برنامه پنجم توسعه حدود یك سال بیشتر باقی نمانده، در اغلب اهداف پیش بینی شده پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده به طور مثال در بخش زیرساخت ها و توسعه فضاهای ورزشی این شاخص از 0.51 مترمربع در سال 90 به 0.56 مترمربع در سال 93 ارتقاء یافته است.

وی افزود: در بخش ورزش های همگانی نیز روند رو به رشدی را شاهد هستیم به طوری كه ورزشكاران این بخش از 180 هزار نفر در سال 90 به 300 هزار نفر در سال 93 افزایش داشته است.

وی همچنین ایجاد جاده های سلامتی و تندرستی، پارك های سلامت، ایستگاه های ورزش صبحگاهی، توجه به ورزش های خانوادگی، بومی محلی، سنتی، روستایی و عشایری و همچنین كاركنان دولت را دارای اهمیت بسیار خواند.

وی افزود: در بخش ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز در مجموعه شاخص های ورزشكاران سازمان یافته، كسب مدال های ملی، بین المللی، آسیایی، پارالمپیك، افزایش حضور در رقابت های لیگ های برتر حرفه ای با رشد قابل توجهی رو به رو بوده ایم.***

سیدحسین مفیدیان ورزشكار ملی پوش گلستانی در مسابقات قهرمانی آسیا در رشته ورزشی او - اسپرت به عنوان نائب قهرمانی دست یافت.

پنجمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا رشته ورزشی او - اسپرت با حضور 13 كشور در همدان برگزار شد كه طی آن ملی پوش گلستانی موفق به كسب مدال نقره و نائب قهرمانی این دوره از مسابقات گردید.

در این رقابت ها تیم ایران قهرمان و تیم افغانستان نائب قهرمان شد و تیم عراق نیز بر سكوی سوم قرار گرفت.

مسابقات او اسپرت قهرمانی 2015 آسیا با شركت 120 ورزشكار از 13 كشور خارجی و دو تیم از ایران به مدت دو روز در سالن شش هزار نفری انقلاب همدان برگزار شد.***

رییس هیات پزشكی ورزشی گلستان گفت: در سال 93 از ورزشكاران رشته های مختلف ورزشی استان 440 نفر دچار آسیب دیدگی شدند كه از این تعداد 375 نفر را مردان و 65 نفر را بانوان تشكیل می دادند.

دكتر آیت الهی افزود: در بین رشته های ورزشی بیشترین آمار مصدومین به ترتیب مربوط به فوتبال، والیبال و كشتی است.***

در گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر یك دوره مسابقات تیراندازی به اهداف پروازی با حضور 90 تیرانداز از شهرستان های استان گلستان و مازندران در شهرستان تركمن برگزار شد.

این مسابقات با حضور تیراندازانی از شهرستان های گرگان، گنبدكاووس، آق قلا، گمیشان، كردكوی، بندرگز و بندرتركمن و همچنین شهرستان های بابل، ساری، بابلسر و بهشهر استان مازندران در سایت سپاه واقع در جاده بندرتركمن به گمیشان برگزار شد.

در خاتمه رقابت ها به ترتیب نورمحمد صحنه، آناقربان قرنجیك، سیدمحمود عقیلی، متین قوشه پور، علی ایمر و رحیم خلیقی اول تا ششم شدند و جوایزی نقدی به نفرات برتر اهداء شد.***

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان گلستان از برگزاری 250 برنامه مختلف فرهنگی ورزشی به مناسبت هفته جوان خبر داد.

متقی اظهار كرد: جشنواره حضرت علی‌ اكبر (ع) به منظور طرح الگوهای هویت ‌آفرین و شناساندن زمینه‌های رشد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جوانان ایرانی هر ساله همزمان با ولادت حضرت علی ‌اكبر (ع) و هفته جوان برگزار می‌شود.

وی افزود: تجلیل از جوانان نخبه و برتر استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، غبارروبی مزار شهدا، اجرای كارگاه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اشتغال و كارآفرینی، ازدواج و تحكیم خانواده از اهم برنامه‌های هفته جوان است كه طی روزهای هفتم تا سیزدهم خرداد برگزار می گردد.***

ورزشكاران شاهد گلستانی در مسابقات ملی شنا ویژه همسران و دختران شاهد و ایثارگر كه روزهای سوم و چهارم خرداد در رامسر برگزار شد شركت كردند.

بر اساس اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، در این رقابت ها هفت نفر از جامعه شاهد و ایثارگر استان در رده‎های سنی 18 تا بالای 41 سال به همراه یك مربی و یك سرپرست حضور داشتند.

شناگران در این دوره از مسابقات در رشته‎های 50 متر كرال سینه، 50 متر پروانه، 50 متر قورباغه، 50 متر كرال پشت، 50*4 متر مختلط انفرادی و 50*4 متر آزاد تیمی با یكدیگر به رقابت پرداختند.***

دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از سوی سرمربی تیم ملی بوكس به عنوان مربی به تیم ملی جمهوری اسلامی دعوت شد.

بر اساس اعلام این دانشگاه حسن شاهینی دانشجوی رشته تربیت بدنی با كسب اعتماد 'ولادمیر وینكوف' سرمربی اوكراینی تیم ملی و كمیته فنی فدراسیون بوكس جمهوری اسلامی ایران به عنوان مربی تیم ملی معرفی شد.

شاهینی دانشجوی ترم سوم دانشگاه اكنون رییس هیات بوكس و از مربیان شهرستان گرگان است.***

3014/6159

سرخط اخبار استان‌ها