۱۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۱۶
کد خبر: 81560025
T T
۰ نفر

افزایش 14 درصدی حقوق شاغلان ابلاغ شد

۱۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۱۶
کد خبر: 81560025
افزایش 14 درصدی حقوق شاغلان ابلاغ شد

تهران-ایرنا- معاون اول رییس جمهوری، مصوبه هیات وزیران درباره تعیین ضریب حقوق كارمندان و بازنشستگان برای سال 1394 را ابلاغ كرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی دولت روز یكشنبه اعلام كرد كه در متن مصوبه هیات دولت آمده است: ضریب حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و قضات برای سال 1394 به میزان 19هزار و 597 ریال تعیین می شود.

همچنین ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات كشوری، كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت (از جمله كارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) و بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده (50) قانون برنامه پنجم توسعه برای سال 1394 به میزان یكهزار و 376 ریال تعیین می‏شود.

در بخش دیگر این مصوبه آمده است: حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشتركان صندوق های بازنشستگی كشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه های اجرایی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی در سال 1394 به میزان چهارده درصد نسبت به سال 1393افزایش می یابد.

همچنین سقف افزایش حقوق كارمندان موسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، بانك های دولتی، بیمه ها و شركت‌های دولتی در سال 1394، 14 درصد تعیین می‌شود.

در ادامه این مصوبه آمده است: حداقل حقوق و مزایای مستمر (شاغلین) موضوع تبصره ماده (76) قانون مدیریت خدمات كشوری برای كارمندان دستگاه‏های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذكور به استثنای مشمولین بند (7) این تصویب نامه در سال 1394 به میزان هفت میلیون و500 هزار ریال و حداكثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل كارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذكور در این بند تعیین می‌شود.

همچنین حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشتركان صندوق های بازنشستگی كشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‏های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان هفت میلیون و 500 هزار ریال و حداكثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود.

تبصره – اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات كشور و كارمندان سیاسی و شاغل در پست‌های سیاسی وزارت امورخارجه از شمول این بند مستثنی می‌باشند.

در بخش دیگراین بخشنامه آمده است: حداقل حقوق و فوق العاده شغل كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت در سال 1394 به میزان پنج میلیون ریال و حداكثر هفت برابر حداقل مذكور در این بند تعیین می شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، این مصوبه را 27 اسفند 1393 برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور ابلاغ كرد.

سیام**1058/1429
۰ نفر