۲۹ خرداد ۱۳۸۶، ۰:۰۱
کد خبر: 8152360
T T
۰ نفر
همایش بازرگانان کشورهای عربی و چین در اردن گشایش یافت .....................................................
امان، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/03/86 خارجی.اردن.همایش.بازرگانی.چین.
دومین همایش بازرگانان عرب و چین، روز دوشنبه با حضور 800 تن از بازرگانان کشورهای عربی و چین، در امان پایتخت اردن گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، این همایش سه روزه توسط اتحادیه عرب با همکاری اتحادیه بازرگانان عرب و اتحادیه اتاق بازرگانی و صنایع عرب برگزار شد.
"حمدی الطباع" رییس اتحادیه بازرگانان عرب، در مراسم گشایش این همایش گفت: این همایش در پی موفقیت آمیز بودن همایش اول که سال گذشته در پکن و با حضور 600 بازرگان عرب و چینی تشکیل شد، برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این همایش فرصتی برای دیدارهای دوجانبه میان بازرگانان عرب و چینی و امضای قرارداد میان آنهاست، گفت: حجم مبادلات تجاری میان کشورهای عربی و چین، هرسال در حال افزایش است.
رییس اتحادیه بازرگانان عرب، گفت: در این همایش، بازرگانان عرب و چینی شرکت کننده ، درباره مسایل مختلف بازرگانی و سرمایه گذاری مشترک در تمامی زمینه ها، مذاکره و تبادل نظر خواهند کرد.
حجم مبادلات تجاری چین و کشورهای عربی در سال گذشته میلادی 5/65 میلیارد دلار بود که نسبت به سال پیش از آن 41 درصد رشد داشت.
بیشترین حجم مبادلات بازرگانی چین با کشورهای عربی در سال گذشته به ترتیب با کشورهای عربستان، امارات متحده عربی، عمان، سودان و یمن صورت گرفت.
صادرات چین به کشورهای عربی در سال گذشته 636/30 میلیارد دلار بود و در مقابل از این کشورها 639/34 میلیارد دلار کالا وارد کرد.
شبد/خاورم/240/1460/1856 شماره 007 ساعت 58:00 تمام انتهای پیام I29.03-58-00
۰ نفر

سرخط اخبار جهان