۸ اسفند ۱۳۹۳، ۱۵:۳۷
کد خبر: 81522288
T T
۰ نفر
امام جمعه شیراز: مسوولان برای تثبیت بیشتر قیمت ها تدبیر كنند

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینكه رشد بی رویه قیمت ها سفره خانه های قشر متوسط جامعه را خالی تر می كند گفت : انتظار است مسوولان برای بهبود این وضعیت و تثبیت بیشتر قیمت ها تدبیر و تلاش جدی كنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله اسدالله ایمانی در نماز جمعه شیراز همچنین اصلاح رویه بانك ها در ارتباط با واحدهای تولیدی و صنعتی را خواستار شد و با اشاره به سود 22 تا 30 درصدی تسهیلات برخی بانك ها برای بخش تولید، گفت: كدام تولید و صنعت می تواند با این سود بالا شكل گیرد.

وی اظهار كرد: برخی بانك ها از پول مردم استفاده خصوصی می كنند و شركت های اقماری و مووسسات اعتباری راه می اندازند، سووال اینجاست كه چرا قانون نباید مانع این فعالیت ها شود.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه با بیان این كه امروز ضعفا در جامعه باید چرخ اداره مالیات و دارایی را بچرخانند گفت: چرا دانه درشت های بدهكار مالیاتی و اقشار متمول جامعه كه باید به عنوان نمونه 200 میلیارد ریال مالیات بپردازند از آنها مبلغ اندكی مالیات اخذ می شود.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه شمار اتباع افغان در حال اشتغال در استان فارس را 300 هزار نفر و به اندازه جوانان جویای كار در استان عنوان كرد و گفت: در هیچ استانی جز استان های شرقی كشور چنین وضعیتی را شاهد نیستیم.

امام جمعه شیراز در ادامه با قدردانی از سپاه پاسداران به خاطر حركت در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، همراهی بیشتر مسوولان با این حركت را خواستار شد.

آیت الله ایمانی همچنین با اشاره به برگزاری رزمایش های محمد رسول الله و پیامبر اعظم (ص) توسط نیروهای ارتش و سپاه گفت: این رزمایش ها اقتدار و امنیت ایران اسلامی را در منطقه و جهان افزایش دادند.

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین بر توجه بیش از پیش مسوولان به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تاكید و اظهار كرد: حركتی در این راستا آنگونه كه مورد انتظار بوده تاكنون شكل نگرفته است.

امام جمعه شیراز با بیان این كه جامعه از تربیت اسلامی فاصله گرفته گفت: لازم است خانواده ها، آموزش و پرورش و دانشگاه ها در مسیر تربیت اسلامی گام بردارند و فضای جامعه، عرصه توجیه گناه نباشد .

وی ادامه داد: امروز برخی دست اندركاران و مسوولان نظام برای توجیه كارهای خلاف خود به مسایل شرعی اشاره می كنند و كار خودشان را به عناوین مختلف به شرع نسبت می دهند وحال آن كه روح شرع مغایر با اقدامات خلاف در جامعه است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی 25 بهمن 1387 در حكمی با قدردانی از خدمات عالم فرزانه حجت الاسلام و المسلمین محی‌الدین حائری شیرازی، حجت‌الاسلام حاج شیخ اسدالله ایمانی را به امامت جمعه شیراز و نمایندگی ولی فقیه در استان فارس منصوب كردند.

رهبر معظم انقلاب در این حكم خطاب به امام جمعه شیراز بیان فرمودند: شهر شیراز در شمار نگین های درخشان این سرزمین پر افتخار است. مردم عزیز آن سامان همواره در گذشته و حال، به اخلاق شناخته شده و به میزبانی و ارادت به امامزادگان اهلبیت (ع)سرافراز و سربلند بوده اند و در دوران 30ساله نیز از همه ی آزمونهای دشوار و پرتلاش، با افتخار و موّفقیّت عبور كرده اند. امید است حضور جنابعالی در پایگاه بلند امامت جمعه آن شهر محبوب، بر توفیقات آن مردم عزیز و اعتلای معنوی آنان بیفزاید.

آیین نماز جمعه شیراز هر هفته در مسجد نو (شهدا) در ضلع غربی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) برپا می شود.

از لحاظ قدمت این مسجد پس از مسجد جامع عتیق، كهن ترین مسجد شیراز و به لحاظ وسعت یكی از بزرگترین مساجد ایران است.

سازنده مسجد نو (اتابك سعد بن زنگی) پادشاه وقت فارس بود كه در سال 598 هجری قمری ساخت این مسجد را آغاز كرد و در سال 615 آن را به پایان رساند.ك/2

2027/ 5054