۸ اسفند ۱۳۹۳، ۱۲:۴۴
کد خبر: 81522104
T T
۰ نفر
زيبا كلام: سياست بولدزر وار عزل و نصب در زمان احمدي نژاد در دولت يازدهم متوقف شد

سنندج - ايرنا - صادق زيبا كلام استاد دانشگاه تهران در زمينه عزل و نصب ها در دولت تدبير و اميد گفت كه در شش ماه اول روي كار آمدن دولت احمدي نژاد مسوولان بولدزروار كنار گذاشته شدند اما دولت تدبير و اميد اين برخورد را كه پسنديده نبود، تكرار نكرد و مديراني را كه موفق بوده اند، كنارنگذاشت.

به گزارش خبرنگار ايرنا، وي روز پنجشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه كردستان در سنندج اظهار كرد: با وجود روي كار آمدن دولت دكتر روحاني با راي بالا، اما بخشي از سياست هاي دوره قبل ادامه دارد و اين پشتوانه هم موجب تغيير در اين بخش از سياست ها نشده است، البته انتقادها به دولت كنوني در زمينه محقق نشدن سياست ها در انتصاب مديران به بخش هايي نيست كه مديران موفقي داشته اند.

وي اظهار كرد: به نظر مي رسد اقدام روحاني در حوزه توسعه مدني و سياسي هنوز در حد يادآوري آنها مانده است مسلما فضا بعد از انتخابات 24 خرداد خود به خود بازتر شد و آن فضاي امنيتي به مقدار زيادي كنار زده شد و نمي شود اين را ناديده گرفت.

زيبا كلام درباره انتخابات آتي مجلس شوراي اسلامي گفت كه اصولگرايان مي دانند كه اگر انتخابات به صورت آزاد و بدون نظارت استصوابي برگزار شود، آنها مجلس دهم را از دست خواهند داد و در چنين شرايطي دو سوم نمايندگان مجلس دهم از طيف مستقل، معتدل و اصلاح طلب خواهند بود.

او با بيان اين كه بايد تعداد چهره هاي اصلاح طلب كانديدا را افزايش داد، افزود: اما اين كار ساده نيست چرا كه اختلافاتي ميان خود اصلاح طلبان وجود دارد اما اين مهم است با وجود اختلافات كه طبيعي هم هست، اطلاح طلبان در حوزه هاي انتخاباتي به ليست واحدي برسند.

زيبا كلام در پاسخ به سوال دانشجوي ديگري كه از دليل اميدواري زيباكلام و اصرار وي بر رويه اصلاح طلبي سوال كرد، گفت: مي توان يك پل را كه شش ماهه ساخته مي شود با اعتبار مالي بيشتر سه ماهه ساخت اما نمي توانيم با خرج اعتبار بيشتر روند توسعه سياسي و روند توسعه دموكراسي را در جامعه گسترش داد.

استاد دانشگاه تهران تحقق دموكراسي در هر جامعه اي را روندي طولاني دانست ، اظهار كرد: با وجود تمام دشواري ها و سختي ها حركت ما رو به جلو است و براي اثبات اين مساله مي توان به مقايسه روزنامه ها و نشريات زمان وقوع انقلاب با روزنامه هاي امروز اشاره كرد.

وي در پايان گفت كه فكر اين كه در آن زمان روزنامه اي وجود داشته باشد كه همراه حاكميت نباشد، امكان نداشت اما در عين حال ما نبايد خود را با سوئيس مقايسه كنيم، ما در كشوري زندگي مي كنيم كه زماني شاه سايه خدا بر مردم آن بوده است.ك/2

6108/1904 **1917

انتهاي پيام /*