۲۲ بهمن ۱۳۹۳، ۱۴:۱۸
کد خبر: 81503075
T T
۰ نفر
نوبخت: دولت به فرض شكست مذاكرات برنامه مناسبی برای اداره كشور دارد

رشت - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: دولت تدبیر و امید، برنامه مناسبی برای اداره كشور در صورت به نتیجه نرسیدن مذاكرات دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'محمدباقر نوبخت' روز چهارشنبه در اجتماع پرشور مردم شهر رشت مركز استان گیلان اظهار داشت: امكانات و ظرفیت های كافی در كشور در هر شرایطی وجود دارد و دولت، خدمت رسانی به مردم را جزو وظایف خود می داند.

وی افزود: ملت ایران همواره در صحنه های مختلف انقلاب، حضور داشته و پیروز و سرفراز بوده اند و امروز جمهوری اسلامی با پشتیبانی عظیم مردم مسلمان ایران، یك قدرت بزرگ منطقه ای است.

سخنگوی دولت ادامه داد: شركت مردم در این راهپیمایی بزرگ، پشتیبانی قوی برای مذاكره كنندگان كشورمان است و همان گونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اگر دشمنان بخواهند تحریم ها را ادامه دهند، حلقه تنگ محاصره و تحریم را خرد خواهیم كرد.

وی تصریح كرد: با رهبری رهبر فرزانه انقلاب، وضعیتی در منطقه بوجود آمده كه اگر اسرائیل بخواهد كوچكترین خطایی مرتكب شود، گنبد آهنین بر سرش فرو می ریزد.

نوبخت در بخش دیگری از سخنانش؛ به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و خطاب به نسل سومی ها گفت: جوانان و نسل سومی های زیادی در این راهپیمایی شركت كرده اند و آنها باید بدانند كه تمامی وعده های امام راحل و مقام معظم رهبری در ایستادگی ملت ایران، درست بود و تحقق یافته است.

وی ادامه داد: دشمنان در ابعاد مختلف سعی كردند كه با حربه های مختلفی نظام جمهوری اسلامی را شكست دهند و پس از دوران جنگ نیز كه دوره ثبات كشور بود و نظام كار سازندگی و توسعه ایران را در سرلوحه كاری خود داشت؛ حلقه محاصره اقتصادی را تنگ تر كردند به گمان این كه آبادانی و سازندگی در كشور را متوقف كنند.

نوبخت افزود: این در حالیست كه دانشمندان ایرانی به دانش و فناوری صلح آمیز هسته ای دست یافته اند و این انرژی را در اختیار ملت ایران قرار دادند و این همچنان حق مسلم مردم ایران محسوب می شود.

سخنگوی دولت تاكید كرد: امروز ایران در سایه قدرت نیروهای مسلح و سپاه و بسیج، آماده است و به دشمن اجازه نمی دهد حق ملت را پایمال كنند و دیپلمات های كشورمان، به ضرر ملت یك گام هم عقب نشینی نخواهند كرد.

وی با تاكید بر این كه توانمندی هسته ای ایران برای امور صلح آمیز به كار گرفته می شود، یادآور شد: دشمنان نمی توانند این حق مردم را پس بگیرند و ملت ایران در سایه پایداری و شجاعت ، به دانش صلح آمیز هسته ای دست یافته اند.

نوبخت به تحولات منطقه نیز اشاره و اضافه كرد: ائتلاف ضد داعش به این نتیجه رسیده كه امكان مبارزه قاطع با پدیده خودساخته داعش در عراق وجود ندارد مگر اینكه سپاه و ارتش ایران، برای مهار و كنترل داعش اعلام آمادگی كنند و به حركت درآیند.

وی این موضوع مهم را از دستآوردهای انقلاب و جزو افتخارات فرزندان و سربازان این كشور خواند و گفت: در سایه انقلاب بود كه امروز نظام جمهوری اسلامی به همه امكانات و تجهیزات پیشرفته مجهز است.

گزارش خبرنگار ایرنا از لنگرود نیز حاكی از سخنرانی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جمع راهپیمایان این شهرستان است.

علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: استقلال كشور در تولید ملی و علمی، از دستآوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهار كرد: استقلال در عرصه های مختلف، از جمله دستآوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران است كه هیچگاه فراموش نمی شود.

وی ادامه داد: ملت ایران، هویت ملی خود را با پیروزی انقلاب اسلامی به دست آورد و از زیر یوغ استكبار و استعمار رهایی یافت.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: در زمان رژیم گذشته، قدرت های آن زمان بر این كشور حكمفرمایی می كردند و برای مردم تصمیم می گرفتند و رژیم پهلوی را آنها بر تخت نشاندند.

وی با یادآوری اقدامات دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب و به شهادت رساندن بزرگانی همچون شهید مطهری و شهید رجایی گفت: دشمنان می خواستند با این اقدامات، به انقلاب و نظام نوپای اسلامی ضربه بزنند حال آن كه مردم در مقابل این توطئه ها ایستادگی كردند.

ربیعی حمایت مردم از نظام اسلامی در مقاطع مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس را نمونه ای از پشتیبانی ملت ایران از انقلاب عنوان كرد.

وی افزود: اینكه امام خمینی (ره) فرمودند میزان، رأی ملت است؛ بیانگر روح جمهوریت در نظام سیاسی ایران است و ایشان بر جمهوری اسلامی ایران بدون اینكه كلمه ای زیاد یا كم شود، تاكید كردند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی حضور پرشور تر از پیش مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را بیانگر حمایت ملت و پاسداری آنان از آرمان ها و اندیشه های انقلاب اسلامی خواند و اضافه كرد: آنچه كه اكنون در اختیار ماست، ثمره مجاهدت ها و رشادت های شهیدان والامقامی است كه خون پاك خویش را برای سربلندی كشور و ملت هدیه كردند.

وی با قدردانی از حضور پرشور مردم لنگرود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، توسعه و آبادانی میهن اسلامی و نیز استان گیلان و این شهرستان را نیازمند تلاش و كوشش فزون تر و همبستگی ملی خواند و گفت: با اتحاد و انسجام، می توانیم مسیر رو به تعالی كشور را به پیش ببریم.

شهرستان لنگرود در 55 كیلومتری شرق مركز استان گیلان واقع است.ك/2

6029/2007/1104
۰ نفر