۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶، ۰:۰۱
کد خبر: 8145961
T T
۰ نفر
"احمدی نژاد": میراث فرهنک وتمدن اسلامی بسیار غنی و پرافتخار است ...............................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 30/02/86 داخلی.سیاسی.ریاست جمهوری.آیسسکو.
دکتر" محمود احمدی نژاد"رییس جمهوری اسلامی ایران میراث فرهنک و تمدن اسلامی را بسیار غنی و پرافتخار دانست و گفت : فرهنک و تمدن اسلامی پایه و مایه بسیاری از پیشرفت های امروز بشر است.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از دفترامور رسانه های ریاست جمهوری، احمدی نژاد در دیدار با "عبدالعزیز بن عثمان التویجری " ، مدیرکل آیسسکو همچنین اسلام را تنها راه نجات و سعادت بشریت دانست وافزود:حفظ میراث اسلامی در واقع فقط حفظ میراث بشری نیست بلکه کمک به پیشرفت و تعالی بشریت نیز می باشد.
رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه، تلاش های مدیرکل آیسسکو برای حفظ و معرفی میراث فرهنگی در دنیای اسلام را کاری ارزشمند و مترقی دانست و تصریح کرد: کار این سازمان باید بر ایجاد وحدت و همدلی بین علما ، دانشگاهیان و متفکران باشد و این کار یک جهاد مقدس است.
احمدی نژاد بااعلام حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از تلاش ها و فعالیت های آیسسکو اظهار امیدواری کرد که این سازمان بتواند نقش خود را در ترویج فرهنک اسلامی بیش از پیش ایفا کند.
"عبدالرحمن بن عثمان التویجری" مدیرکل آیسسکو نیز در این دیدار با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت بی دریغ از این سازمان،اظهار امیداری کرد که آیسسکو بتواند با حمایت جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته نقش خود را در ترویج فرهنک و تمدن اسلامی به خوبی ایفا کند.
التویجری، وحدت و همدلی بین مسلمانان و امت اسلامی در مقابل توطئه های دشمنان اسلام رااز مهمترین اهداف سازمان آیسسکو دانست و گفت: منشور سازمان آیسسکو تلاش همه جانبه برای به ثمر رساندن مبانی علوم، فرهنک و تمدن اسلامی و تقویت آن در دنیای اسلام است.
مدیرکل آیسسکو همچنین جمهوری اسلامی ایران راکشوری مهم درمعادلات جهانی ارزیابی کرد و دستیابی ایران اسلامی به انرژی و فناوری صلح آمیز هسته ای را حق مسلم ایران دانست و گفت : آیسسکو تحت هر شرایطی در کنار جمهوری اسلامی ایران ایستاده است.
سازمان آیسسکو یک سازمان علمی، فرهنگی، آموزشی و اسلامی است.
سیام./ 1701/ 1324 شماره 089 ساعت 37:14 تمام انتهای پیام I30.14-37-47
۰ نفر