۹ دی ۱۳۹۳، ۱۳:۲۰
کد خبر: 81444056
T T
۰ نفر
پیكر سردار شهید حمید تقوی فر در اهواز تشییع و به خاك سپرده شد

اهواز- ایرنا - پیكر سردار شهید «حمید تقوی فر» روز سه شنبه بر دوش مردم شهیدپرور اهواز تشییع و در گلزار شهدای بهشت آباد این شهر به خاك سپرده شد.

به گزارش ایرنا، شهید تقوی فر مدافع حرم امامین عسكریین(ع) ششم دی ماه امسال در منطقه عمومی سامرا در 110كیلومتری شمال بغداد بر اثر تیراندازی عوامل تكفیری و جنایتكار داعش به فیض شهادت نایل آمد.

مراسم تشییع این شهید عزیز با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز آغاز شد.

حجت الاسلام مصلحی با تجلیل از شخصیت شهید تقوی فر گفت: این شهید مدافع حرم امامین عسكریین(ع) نقش مهمی در پیروزی های ارتش و نیروهای مردمی عراق علیه گروه تروریستی داعش داشت.

وی گروه تروریستی داعش را ساخته و پرداخته استكبار جهانی با هدف بدنام كردن اسلام و مقابله با خیزش و بیداری اسلامی توصیف كرد و گفت: شهیدانی همچون شهید تقوی فر با نثار سخاوتمندانه خون پاك خود افتخارات بزرگی برای اسلام و امت اسلامی خلق كردند.

وزیر اطلاعات دولت دهم با بیان این كه گروه های تكفیری هیچ سنخیت و ارتباطی با اسلام و اهل تسنن ندارند، افزود: امروز چهره كریه گروه های تكفیری و داعش نمایان و موقعیت سیاسی و نظامی آنان بسیار متزلزل شده است.

صادق آهنگران نیز با مداحی و ذكر مصیبت امام حسین (ع) و تجلیل از شهید تقوی فر جلوه ای ویژه به این مراسم داد.

پس از آن پیكر شهید تقوی فر به محل حسینیه عاشقان ثارالله انتقال یافت و آیت الله موسوی جزایری در فضایی حزن انگیز بر پیكر این شهید نماز اقامه كرد.

بنا به این گزارش، تشییع پیكر شهید تقوی فر بر دوش مردم اهواز از حسینیه ثارالله آغاز و تا چهار راه زند ادامه یافت.

در این مراسم كه قشرهای مختلف مردم، فرماندهان ارشد نظامی، استاندار خوزستان، خانواده های معظم شهدا، همرزمان، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند مردم با سر دادن شعارهای حماسی و انقلابی از مقام شامخ سردار شهید تقوی فر تجلیل كردند.

سپس پیكر شهید تقوی فر به گلزار شهدای بهشت آباد اهواز انتقال و در كنار دیگر شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به خاك سپرده شد.

شهید تقوی فر از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران هشت سال دفاع مقدس بود و نقش مهمی در پیروزی های رزمندگان اسلام داشت.

این سردار بزرگ ایران و اسلام از اهالی كوت عبدالله و روستای «ابودبس» در جنوب اهواز بود.

پدر شهید تقوی فر در عملیات غرورآفرین خیبر در اسفند ماه 1362 و برادرش در عملیات والفجر هشت در بهمن ماه 1364به شرف شهادت نایل آمده بودند.

گروه تروریستی داعش روز دوشنبه (دیروز) در بیانیه ای مسوولیت به شهادت رساندن سردار حمید تقوی فر را برعهده گرفت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام كرد: شهید تقوی فر در ماموریت مشاوره به ارتش و نیروهای داوطلب در عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه سامرا به شهادت رسید.

مراسم بزرگداشت شهید تقوی فر پنج شنبه این هفته (11 دی) در شهر هویزه برگزار می شود.

646/551/ 2025
۰ نفر