كمك ایران به فلسطین ادامه خواهد داشت/توطئه صهیونیست ها تخریب اماكن مقدس در كشورهای اسلامی است

تهران- ایرنا- دبیر كل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: همانطور كه رهبر معظم انقلاب تاكید كردند حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اكبر ولایتی عصر سه شنبه پس از نشست اجلاس شورای مجمع جهانی بیداری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این اجلاس تمامی علما و شخصیت های برجسته جهان اسلام بر این نكته تاكید كردند كه كسانی كه در گروه هایی مثل داعش و گروه های مشابه كه گروه های تكفیری نامیده می شوند فعالیت دارند از نظر علمای اسلامی محكوم و منحرف هستند.

وی ادامه داد: به اعتقاد بسیاری از علمای جهان اسلام این افراد دست ساخته بیگانگان به خصوص آمریكا و عامل آنان در منطقه یعنی صهیونیست ها هستند و همه امت اسلام مصمم هستند كه با این جریان مقابله كنند.

دبیر كل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: همچنین در این نشست این نكته مطرح شده كه در سایه درگیری های داخلی كه تكفیریون و منحرفین بین امت اسلامی ایجاد كرده اند نباید مساله اصلی جهان اسلام كه فلسطین است فراموش شود.

ولایتی اظهار داشت: لذا امروز نیز رهبر معظم انقلاب یك بار دیگر با قاطعیت عزم جمهوری اسلامی ایران را برای استمرار كمك به فلسطینی ها كمك كردند و فرمودند كه ساحل غربی باید مسلح شود.

وی ادامه داد: همچنین امروز شاهد بودیم كه یكی از مبارزین بسیار ارزشمند فلسطینی كه فرد جوانی نیز بود در دیدار رهبر معظم انقلاب طوری سخن گفت كه اشك بر چشمان حاضرین جاری شد و اعلام كرد ما ایستاده ایم كه مسجد الاقصی بماند و فلسطین آزاد شود و جان خود را در این راه فدا می كنیم.

وی اضافه كرد: این جوان فلسطینی همچنین از جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین كشوری كه كمك های خود را به فلسطینی ها ادامه می دهد تقدیر كرد.

دبیر كل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: باید تخریب اماكن مقدس، حسینیه ها و مساجد در كشورهای اسلامی را یك توطئه بدانیم كه این توطئه می خواهد توسط صهیونیست ها اجرا شود و آنان به دنبال تخریب مسجد الاقصی هستند كه موفق نخواهند شد و فلسطینی ها مقابل آنان خواهند ایستاد.

ولایتی تاكید كرد: همه جهان اسلام از جمله جمهوری اسلامی ایران از فلسطینی ها برای دستیابی به اهداف مقدسشان حمایت خواهند كرد.

سیام(3)**9254**م.ب /1449
۰ نفر