۲۹ آبان ۱۳۹۳، ۱۷:۳۹
کد خبر: 81394424
T T
۰ نفر
توانمندیهای شگرف بسیج، عزت و سربلندی نظام اسلامی را به دنبال داشته است

قم - ایرنا - استاندار قم در پیامی به مناسبت هفته بسیج گفت: امروز با گذشت سال ها از شكل گیری بسیج، توانمندی های شگرف و تحسین برانگیز و قدرت بی بدیل و تحول آفرین این نهاد الهی، بیش از پیش موجبات عزت، اقتدار، افتخار و سربلندی نظام و انقلاب اسلامی و ترس و وحشت دنیای استكبار را به دنبال داشته است.

در پیام حجت الاسلام والمسلمین 'محمد صادق صالحی منش' كه نسخه ای از آن عصر پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: پنجم آذر یادآور تشكیل مردمی ترین نهاد ارزشی برخاسته از بطن جامعه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ نهادی كه به عنوان الطاف خفیه الهی و ثمره شیرین انقلاب اسلامی، با درایت و هوشیاری امام بسیجیان شكل گرفت و متاثر از اندیشه های تابناك و نورانی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به رشد و بالندگی و كمال رسید و در سرنوشت ساز ترین صحنه های تاریخ پرحماسه انقلاب اسلامی، نقشی كارآمد و تأثیرگذار را ایفا نمود.

پیام حاكیست: بسیجیان مخلص و جان بركف، این فرزندان معنوی امام و انقلاب، در طول هشت سال جنگ تحمیلی و نابرابر، جانانه در مقابل استكبار جهانی ایستادگی و مقاومت كردند و خالق زیباترین و ماندگارترین صحنه های شجاعت و پایمردی یك ملت در راه دفاع از دین و ارزش های الهی شدند.

در این پیام تصریح شده است: بسیج توانمند و كارآمد پس از دوران دفاع مقدس نیز حضوری موثر در عرصه های مختلف كار و تلاش و سازندگی داشته و با تربیت نیروهای مومن، متعهد و متخصص دربدنه های اجرایی، زمینه پیشرفت و بالندگی روزافزون كشور را فراهم كرد.

استاندار قم در ادامه پیام خود آورده است: با وجود تمامی این توفیقات و افتخارات تمام نشدنی، هنوز بسیج سرشار از ظرفیت های بالقوه و ناشناخته ای است كه با كشف و بهره مندی از این توان عظیم و تاسی به فرهنگ و روحیه جهادی، می توان گره های اصلی در مسیر رشد و تعالی و پیشرفت روز افزون كشور را باز و بر موانع و مشكلات بزرگ در عرصه های مختلف غلبه كرد.

پیام ادامه یافته است: چرا كه بسیج همواره و در هر شرایطی، بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی و سازندگی برای آینده نظام مقدس بوده و اگر مشی و تفكر پویا و زنده بسیجی در كشور طنین انداز شود، آنگاه چشم طمعِ دشمنان و جهانخواران از آن دور و نظام در مقابل حوادث و ناملایمات بیمه خواهد شد.

صالحی منش در این پیام، در سی و پنجمین سالگرد تاسیس شجره طبیه بسیج به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، ضمن نثار درود خالصانه خویش به روح پر فتوح بنیان گذار بسیج مستضعفین و شهدای بسیجی، فرارسیدن هفته مبارك بسیج را به همه بسیجیان دلاور، تبریك گفته و عزت، عظمت و سربلندی روزافزون اسلام و مسلمین و همه بسیجیان مخلص را در پرتو توجهات خاصه حضرت ولی عصر(عج) و تدابیر حكیمانه فرماندهی معظم كل قوا از درگاه خداوند متعال مسالت كرده است.

پنجم آذرماه، سالروز تشكیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره) است. ك/1

553 /