۱۰ مهر ۱۳۹۳، ۱۸:۲۴
کد خبر: 81335766
T T
۰ نفر
شهید فلاحی ارتش را از مرگ حتمی نجات داد

طالقان - ایرنا - جانشین فرمانده كل ارتش با بیان خصوصیات برتر و ممتاز شهید سرلشكر ولی الله فلاحی گفت كه این شهید والامقام ارتش را از مرگ حتمی نجات داد آن را مداوا و تقویت كرد،به میدان جنگ برد و دشمن بعثی و متجاوز را نابود كرد و آنان را از خاك مقدس ایران بیرون راند.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ «عبدالرحیم موسوی» عصر پنجشنبه دریادواره شهید سرلشكر ولی الله فلاحی در فرهنگسرای جلال آل احمد شهرستان طالقان با بیان اینكه در سال 58 چند مصاحبه و از جمله مناظره به یادماندنی و معروف و تاریخی شهید فلاحی با نمایندگان گروهك های ضد انقلاب را از تلویزیون دیدم و صحبت های ایشان را در نمازجمعه آن سال شنیدم،افزود:در آن مصاحبه و مناظره ایشان با چنان هیبت مردانه و آن صدای با صلابت و استحكام سخن می گفت كه گویی نماد اقتدار، قدرت، اراده و صلابت ایران بود.

جانشین فرمانده كل ارتش ادامه داد: این شهید والامقام ارتش اسلام آنچنان بر من تاثیر گذاشت كه عاشق پوشیدن لباس ارتش جمهوری اسلامی ایران شدم كه این عشق را هنوز در دل دارم.

وی اضافه كرد: شهریور 1384 كه به عنوان رییس دفتر ستاد مشترك ارتش جمهوری اسلامی ایران تعیین شدم و وارد دفتر كار خود شدم تصویر شهید فلاحی زینت آن دفتر بود و در آن سه سالی كه در آن دفتر حضور داشتم یكی از كارهای من نگاه كردن به این تصویر و تقویت این فكر بود كه این مرد بزرگ در چه شرایط دشواری این سرمایه ملی یعنی ارتش را از مرگ حتمی نجات داد و آن را به قله افتخار و اقتدار نشاند.

امیر موسوی گفت: در این مدت به خود می گفتم تو اینك نگهبان این امانت گرانسنگی هستی این انسان با ایمان و والا با ایمان خود، علم و حلم و با گذشت و فداكاری و مدیریت و دوراندیشی به اینجا رسانده است.

وی افزود: بعد از تدبیر مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت جهادی مطالعات زیادی را در این خصوص انجام داده ام كه در آن مطالعات دریافتم كه شهید فلاحی برجسته ترین مصداق یك مدیر جهادی و كامل ترین الگوی مدیریت جهادی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا روز هفتم مهر 1360 یعنی زمان شهادت خود بوده است.

امیر موسوی یادآور شد:یكی از همسنگران این شهید در اهواز تعریف می كرد كه شهید فلاحی در دوران دفاع مقدس شب و روز نداشت و هر شب كه به محل استراحت باز می گشت از ثانیه ها هم نمی گذشت و درحال برنامه ریزی و طراحی عملیات برای دفاع از ایران اسلامی در مقابل تهاجم دشمن بعثی بود.

وی در خصوص خصوصیات اخلاقی این شهید والامقام كه برخی از بزرگان نیز به آن پرداخته اند گفت:شهید سرلشكر فلاحی را یك نظامی عالم و دارای تخصص و اشراف نظامی و علوم نظامی و نبوغ و افسری بسیار شجاع و معتقد خوانده اند.

وی گفت: برخی ها ایشان را انسانی مخلص، درخدمت انقلاب، حاضر در خط مقدم جبهه هاف متواضع، رئوف و مهربان و در تصمیم گیری ها قاطع یاد كرده اند.

امیر موسوی خاطرنشان كرد: تعدادی دیگر نیز شهید فلاحی را میهن دوست، انقلابی و فدایی حضرت امام (ره) عنوان كرده اند.

جانشین فرمانده كل ارتش گفت:افراد دیگر نیز ایشان را نمازخوان،مودب و آگاه به مسائل شرعی معرفی كرده اند.

وی گفت: به اذعان برخی ها شهید فلاحی یك انسان به تمام معنا و یك سخنران قوی و با منطق كه سخنانش دارای نفوذ در دلها بوده است یاد كرده اند.

یادواره شهید سرلشگر ولی الله فلاحی عصر پنجشنبه با حضور خانواده این شهید والامقام و جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در فرهنگسرای جلال آل احمد شهرستان طالقان برگزار شد.

در این مراسم جمع كثیری از كهنه سواران و همرزمان این شهید والامقام ارتش اسلام حضور داشتند.

امیر سرلشگر ولی الله فلاحی در سال 1310 در روستای كولج از توابع طالقان دیده به جهان گشود. این شهید سرافراز ارتش اسلام روز هفتم مهر 1360 پس از عملیات موفقیت آمیز ثامن الائمه(ع) و شكست حصر آبادان در سانحه هوایی سقوط هواپیمایی سی - 130 ارتش در حوالی كهریزك به لقاء الله پیوست.

اجتمام(3)**7029**7268**1856
۰ نفر