۱۱ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۰۶
کد خبر: 81297038
T T
۰ نفر
ارایه تسهیلات ویژه به صنایع كوچك

تهران - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب طرحی در هیات دولت برای ارایه تسهیلات ویژه به صنایع كوچك خبر داد و گفت: این طرح برای اجرا بزودی به نظام بانكی كشور ابلاغ خواهد شد.

محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه اعمال نظارت یكپارچه بر امور فرهنگی، بازرگانی و ارتباطات و فناوری اطلاعات كشور بین سه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، تصریح كرد: در لایحه حمایت از تولید اولویت این وزارتخانه با واحدها و صنایع كوچك است كه باید توجه ویژه به آنها داشت.

وی در خصوص اینكه در بسته سیاستی دولت برای خروج از ركود به واحدهای كوچك و متوسط توجهی نشده است، اظهار داشت: در این بسته قید بزرگ، متوسط و كوچك برای صنایع در نظر گرفته نشده بلكه واحدهایی كه برای خروج از ركود نیازمند كمك توجه ویژه هستند، بیش از واحدهای دیگر در اولویت قرار دارند.

نعمت زاده ادامه داد: تهیه و تدوین طرح ارایه تسهیلات ویژه به صنایع كوچك در این راستا بوده و نشان از آن دارد كه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان اولویت این واحدها را مورد نظر دارد.

وی اضافه كرد: همچنین چندین پیشنهاد مشخص در جهت حل مطالبات بانكها از واحدهای كوچك كه اغلب دارای مشكل و عدم توان مالی هستند، ارایه شده است كه امیدواریم بزودی برای اجرا تصویب و ابلاغ شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از برگزاری چندین جلسه با بانك های كشور خبر داد و گفت: این جلسات در راستای هماهنگی با نظام بانكی كشور پیرو ابلاغیه اخیر دولت و بانك مركزی برگزار شده تا بیشتر بتوانیم بانك ها را در كنار واحدهای صنعتی قرار دهیم كه در این زمینه اولویت با واحدهای كوچك است.

نعمت زاده در خصوص هم راستایی لایحه حمایت از تولید با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصادی مقاومتی نیز گفت: این لایحه به طور قطع در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار دارد اما شامل همه موارد نخواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست های ابلاغی یك سیاست كلی است و همه دستگاهها مشغول تهیه و تدوین برنامه های عملیاتی آن هستند كه این وزارتخانه نیز آن را تهیه كرده و در شورای اقتصاد به تصویب رسیده است.

نعمت زاده اضافه كرد: لایحه حمایت تولید به معنای اجرایی كردن صرف سیاست های اقتصاد مقاومتی نیست بلكه در جهت رفع موانع تولید و خروج از ركود بوده كه نتیجه آن در راستای تحقق سیاست های اقتصادی مقاومت قرار دارد.

وی با بیان اینكه در حال بررسی جزییات برنامه ها برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی هستیم، گفت: بخشی از این برنامه ها در قالب لایحه به مجلس ارایه شد و بخش دیگری از این موارد نیز نیاز به لایحه ندارد و قوانین موجود كفایت می كند. فقط باید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی حركت كرد.

اقتصام(4)1574**1558
۰ نفر