۱۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۴
کد خبر: 81263756
T T
۰ نفر
نامگذاری بوستان شهید «محمود صارمی» در زنجان

زنجان - ایرنا - در آستانه هفدهم مرداد «روز خبرنگار» فضای سبز مجاور خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز زنجان به نام 'خبرنگار شهید محمود صارمی' مزین شد.

به گزارش ایرنا، این بوستان كه در منطقه علوم پایه زنجان قرار دارد پس از تصویب اعضای شورای شهر و موافقت شهردار زنجان به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و شان و جایگاه خبرنگاران و زنده نگه داشتن یاد و خاطره 'محمود صارمی' به نام این خبرنگار شهید و رضوان جایگاه نامگذاری شد.

شهردار زنجان در بازیدی كه از خبرگزاری جمهوری اسلامی مركز زنجان داشت وعده داده بود كه به پاس رشادت و حماسه آفرینی های این شهید راه قلم و اندیشه و شهدای خبرنگار، این بوستان را به نام شهید والامقام محمود صارمی نامگذاری كند.

شهردار زنجان روز پنجشنبه درمراسم رونمایی از تابلوی پارك مجاور ایرنا با نام 'شهید خبرنگار محمود صارمی' بااشاره به اینكه خبرنگاران رسولان آگاهی بخشی درجامعه هستند، گفت: نامگذاری این پارك در مجاورت ایرنا یادآور رشادت های فعالان عرصه خبر و عمل به تعهد آنان تا مرز شهادت است.

محسن امین افزود: خبرنگاران با تلاشی مضاعف نقش بسزایی در انتقال مسایل جامعه و اتخاذ تدابیر لازم برای رفع این مشكلات دارند.

به گزارش ایرنا، این تابلو در قالب نماد رویش و با آیه شریفه' ن، والقلم مایسطرون' به گونه ای طراحی شده كه نشانه ای از سوختن شهدا و به اوج آسمان رسیدن آنان است.

'محمود صارمی' خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی هفدهم مرداد 1377 به دست عوامل گروه طالبان در افغانستان به خیل شهدا پیوست و یك سال پس از این رخداد به پاس قدردانی از مقام و حرفه شهید صارمی با تصمیم شورای فرهنگ عمومی كشور، هفده مرداد به نام 'روز خبرنگار' نامگذاری و در تقویم شمسی ایران ثبت شد.

7318/596
۰ نفر