۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۰
کد خبر: 81249605
T T
۰ نفر
ائمه جمعه و نمازگزاران هندی رژیم صهیونیستی را محكوم كردند

دهلی نو - ایرنا - ائمه جمعه و نمازگزاران هندی در روز جهانی قدس جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مساجد دهلی نو نمازگزاران در صفوف به هم فشرده ضمن شركت در آخرین نماز جمعه ماه مبارك رمضان به خطبه های نماز كه مهمترین بخش آن محكومیت رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم فلسطین بود، گوش فرا دادند.

مولانا 'مكرم احمد' امام مسجد جامع فتحپوری دهلی نو درخطبه های نماز امروز با محكوم كردن رژیم اشغالگر قدس اظهارداشت: امسال در ماه مبارك رمضان شاهد كشتار مردم غزه هستیم كه با سكوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر همراه است.

وی ضمن دعا برای ملت فلسطین به اهمیت ابتكار حضرت امام خمینی (ره) در اعلام روز جهانی قدس اشاره كرد و گفت: اقدام امام خمینی (ره) در نام گذاری این روز موجب وحدت و همبستگی مسلمانان و صلح دوستان جهان در مقابل مستكبران شد.

وی به اهمیت روز جهانی قدس امسال پرداخت و افزود: مسلمانان جهان امروز یك بار دیگر تنفر خود را نسبت به خشونت های رژیم اسراییل نشان خواهند داد و از مردم مظلوم فلسطین اعلام حمایت خواهند كرد.

امام مسجد جامع فتحپوری از موضعگیری های جمهوری اسلامی ایران در قبال مسایل غزه تقدیر كرد و گفت: مواضع ایران به عنوان یك كشور مهم منطقه بسیار تاثیر گذار است و امیدواریم بزودی شاهد توقف حملات علیه مردم غزه باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حاشیه مراسم آخرین نماز جمعه ماه مبارك رمضان در هند امسال نمایشگاه های تصویری از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه از جمله عكس هایی از كشتار كودكان و حمله به مناطق مسكونی مانند مدارس و بیمارستان ها برپا شده است.

همچنین پارچه نوشته هایی با مضامین 'زنده باد فلسطین' و ' مرده با اسراییل' به چشم می خورد .

هندی ها در شهرهای های مختلف این كشور از جمله دهلی نو قرار است عصر امروز اجتماع های اعتراض آمیز علیه رژیم صهیونیستی برپا كنند.

احزاب سیاسی ، گروه های فعالی در زمینه حقوق بشر ، شخصیت های مذهبی و اندیشمندان هندی مردم این كشور را برای شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرده اند.

رهبران سنی و شیعه هند امسال در اطلاعیه مشترك از مردم خواسته اند در مراسم روز جهانی قدس حضور گسترده ای داشته باشند.

این در حالیست كه مردم هند در روزهای اخیر نیز از جمله در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در دهلی نو تظاهرات اعتراض آمیز برپا كرده اند.

آساق ** 2167 ** 275 **